אט-אט מתחילים להיחשף פרטים חדשים על המפלגה שזהותה עדיין עמומה: אל"מ (במיל') הוד בצר, דתי-לאומי תושב אלקנה בן ששירת באגף התכנון של צה"ל בעת שבני גנץ שימש כסגן הרמטכ"ל, הצטרף למפלגתו של גנץ, 'חוסן ישראל', כך על פי פרסום באתר 'הארץ'. הוא אף שימש כראש לשכתו בעת שגנץ היה אלוף פיקוד הצפון.

טרם ברור אם הוא יתברג ברשימת המפלגה. על פי פרסום באתר 'סרוגים', את 'חוסן ישראל' הקים עבור הרמטכ"ל לשעבר גנץ איש החינוך חילי טרופר, גם הוא חובש כיפה סרוגה.

בצר הוא בוגר ישיבת ההסדר 'אור עציון', ששירת בחיל השריון ולאחר מכן שימש בתפקיד קצין אג"ם באוגדת מילואים, תפקידי פיקוד בפיקוד הצפון, עוזר לראש מפקדת זרוע היבשה (מז"י), וראש ענף ארגון יבשה באגף התכנון בצה"ל. בין היתר, כיהן בצר גם כראש מטה הרבנות הראשית והועלה לדרגת אל"מ.

מהווה איום על נתניהו? גנץ ורה"מ. צילום: לע"מ

 

אתמול פורסם כי על פי בקשת רישום המפלגה ברשם המפלגות, מטרות מפלגתו של גנץ הן "המשך ביסוס וחיזוק מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית לאור החזון הציוני כפי שבא לידי ביטוי במגילת העצמאות תוך קביעת ושינוי סדר העדיפויות הלאומי בנושאים הבאים: חינוך, פיתוח תשתיות לאומיות, חקלאות, חוק משפט וביטחון פנים, מדיניות רווחה, שלום וביטחון".

בקשת רישום מפלגת 'חוסן ישראל'



אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20