‏מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם מדווח כי בתקיפה אמש ליד דמשק נהרגו 15 בני אדם, בהם חיילים . בסוריה דווח כי טילים ממקור לא מזוהה פגעו במפעל צבאי איראני שבשדה התעשייה באלכסווה. מדובר בבסיס שהותקף בעבר ויש דיווחים על פיצוצי משנה רבים. הערכות הן בוצעה על מחסן טילים. הערכות נוספות מדברות דווקא על תקיפת שיירת נשק. לדברי הסורים, מדובר בתקיפה של . עוד נמסר כי בוצעה אש נ"מ לעבר המטוסים שלא זוהו בוודאות.

תקיפת הבסיס הסורי מאי 2018
תקיפת הבסיס הסורי סמוך לדמשק, אתמול

 

"יגיע היום שטראמפ ימות וגופתו תיאכל ע"י "

"מר טראמפ, אני אומר לך בשם העם האיראני: עשית ", הפציר  באיראן האייתוללה בנשיא ארה"ב באתר האינטרנט שלו, בעקבות הכרזתו על פרישה מהסכם הגרעין. "שמעתם אמש את נשיא ארה"ב משמיע דברים טיפשיים ושטחיים", תקף חמינאי. "היו לו יותר מעשרה שקרים בנאום. הוא איים על המשטר ועל העם האיראני ואמר 'אתם עושים כך וכך'. יגיע היום שטראמפ ימות וגופתו תיאכל ע"י חרקים, אבל הרפובליקה האסלאמית תישאר חזקה".

הנשיא טראמפ והאייתולה חמינאי. צילום: Gage Skidmore ואתר נשיא רוסיה

 

לדברי האייתוללה, "קיבלנו את הסכם הגרעין, אבל העוינות רק המשיכה. עכשיו הם מעלים את נושא הנוכחות האיראנית במזרח התיכון או את תוכנית הטילים. אפילו אם נסכים לדבר, זה לא ייגמר והם ימצאו משהו חדש. מהיום הראשון אמרתי שאני לא סומך על ארצות הברית".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.