גורם צבאי סורי אישר לסוכנות הידיעות הסורית הרשמית ('סאנא') את הדיווחים בתקשורת הערבית, על פיהם מטוסי של צה"ל תקפו הלילה שיירת כלי רכב של ארגון הנושאים נשק בכביש -. בצה"ל לא הגיבו לפרסומים.

ישראליים ביצעו לפנות בוקר באמצעות שני מהמרחב האווירי הלבנוני. הטילים נפלו באזור א-סבורה בפרברי דמשק ללא נפגעים", מסר הגורם ל'סאנא'. בהודעה אף נתנו פרשנות לתקיפה וטענו כי היא בוצעה "בניסיון להסב את תשומת הלב מההצלחות של צבא וכדי להרים את המורל הירוד של כנופיות הטרור".

צילום: פלאש 90
הפצצות בסוריה. צילום ארכיון: פלאש 90

עוד פורסם בדיווחים כי צה"ל תקף מוצב של חטיבה 104 במשמר הרפובליקה השייך לצבא סוריה באזור צבורה שבפרברי דמשק. ככל הנראה מטרת השיירה הייתה לספק נשק לאותו מוצב סורי.

באותם פרסומים נכתב גם כי מערכת ה-s-300 טילי קרקע-אוויר המשמשת להגנה אווירית כנראה לא הייתה אפקטיבית נגד מטוסים ישראליים.

האתר הערבי'אל-ג'נובייה' טוען מפי מקור המקורב לחיזבאללה כי הותקפו סדנאות של החיזבאללה באזור צבורה על כביש ביירות-דמשק וכי אין נפגעים באזור שהותקף.

 תת אלוף יוסי קופרווסר על התקיפה בסוריה

על פי האתר הסורי 'פאבליק פרס', בשתי התקיפות מטוסים ישראליים ירו בסך הכל 4 טילים . המטרה שהותקפה במוצב הסורי הייתה מחסן תחמושת בחטיבה 38 של דיויזיה 4 הסורית, המקור מדגיש כי לא הותקפו אנשים ספציפיים וכי המכוניות המותקפות עלו באש.
על פי עדויות שנמסרו לגורמי תקשורת, רעש המטוסים ותקיפת המטרות נשמעו היטב ברחבי הבקעאה שבצפון .

צה"ל תקף מתקן של דאעש בסוריה

כזכור, בלילה שבין ראשון לשני השבוע תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר גם מתקן של ארגון הטרור המדינה האסלאמית בדרום רמת הגולן הסורית, בתגובה לירי שבוצע לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית.

יעד התקיפה הוא מתקן צבאי נטוש, שהיה בעבר בשימוש האו"ם ושימש את מחבלי הארגון לתקיפת כוחות צה"ל ולביסוס פעילותם בסמוך לגבול. מדובר בפעולת המשך לתקיפה שבוצעה אתמול, שמטרתה מניעת חזרת המחבלים למתקן המהווה איום מהותי במרחב.

%d7%a1%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%98-%d7%9e%d7%9e%d7%97%d7%91%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%93%d7%90%d7%a2%d7%a9

מדובר צה"ל נמסר אז כי "צה"ל ימשיך לפעול להגנת תושבי מדינת ישראל תוך שמירה על חופש הפעולה של צה"ל בשטחה הריבוני של מדינת ישראל, ולא יהסס לפעול אל מול ארגוני טרור הפועלים כנגדה".

"לא ניתן לדעאש להתבסס בחסות המלחמה בסוריה", אמר על כך ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה והוסיף כי ברצונו "לשבח את חיילי צה"ל שהדפו את המתקפה נגדנו, נהדוף כל מתקפה של דאעש על גבולותינו".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.