ההפצצות בנמל התעופה הצבאי בדמשק אינם תוצאה של פעולה , כך מוסרים גורמים בכירים בפיקוד צפון לערוץ 20.

המסר מגיע לאחר שדיווחים לא מאומתים במספר כלי תקשורת סוריים שהתפרסמו הלילה ולפנות בוקר טענו כי הישראלי תקף הלילה בשדה התעופה הצבאי 'אל-מאזה' שבמערב . על פי חלק מהפרסומים, התקיפה הישראלית נועדה לסייע למורדים בצבא .

הפיצוץ באזור שדה התעופה הצבאי בדמשק

בתיעוד מהשטח נראות להבות ענק המכסות את כל אזור שדה התעופה בבירה הסורית, לאחר שנשמעו באזור פיצוצים עזים. רשת החדשות 'צ'אם' הסורית דיווחה כי המטרות שהותקפו ב"פשיטה הישראלית" היו מצבור תחמושת ומיכלי דלק של מטוסים.

ברשת 'אל מיאדין' הלבנונית, המזוהה עם החיזבאללה, נקבע כי ההתקפה הישראלית ארכה כחצי שעה, בוצעה מהמרחב האווירי של לבנון וגרמה להפצצה של מוצבים בתוך שדה התעופה.

מהמשטר הסורי טרם נמסרה תגובה רשמית.

להבות הענק העולות משדה התעופה בדמשק. תמונה: Riham Alkousaa
להבות הענק העולות משדה התעופה בדמשק. תמונה: Riham Alkousaa

שדה התעופה 'אל-מאזה' נחשב לאחד מהאזורים המאובטחים של משטר אסד בדמשק ומאוחסנים בו מצבורים של נשק ותחמושת.

כזכור, בשבוע שעבר דווח על שתי תקיפות נוספות של צה"ל בסוריה. באחת, נטען כי מטוסי חיל האוויר של צה"ל תקפו בלילה שבין שלישי לרביעי שיירת כלי רכב של ארגון חיזבאללה הנושאים נשק בכביש ביירות-דמשק. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית אף אישרה את הדיווח. עוד דווח באותו לילה כי צה"ל תקף מוצב של חטיבה 104 במשמר הרפובליקה השייך לצבא באזור צבורה שבפרברי דמשק. אז נטען בכלי תקשורת סוריים כי התקיפה בוצעה "בניסיון להסב את תשומת הלב מההצלחות של וכדי להרים את המורל הירוד של כנופיות הטרור".

בשניה, בלילה שבין מוצאי שבת ליום ראשון, ירה כלי טיס של חיל האוויר לעבר מחבלים שירו במקלע לעבר על טנדר כוח סיור של צה"ל, וחיסל ארבעה מהם.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.