מדיווחים עולה כי ברוסיה התקבלה החלטה לשחרר את הישראלית הכלואה במדינה. נעמה אינה צפויה להגיע במטוסו של פוטין כפי שדווח בתחילה אך עתידה להשתחרר בקרוב.

נעמה יששכר שנעצרה ברוסיה באפריל 2019 בעת ששהתה בטיסת מעבר בשדה התעופה במוסקבה, בדרכה מהודו לישראל. יששכר הודתה בחקירתה בהחזקת סם לשימוש עצמי. לאחר מכן בעירעורה, כפרה בהודאה זו וטענה שנבעה מחוסר הבנה של השפה, ושהסם שהתגלה היה בתיק שאינו שלה. כמו כן טענה שיתכן שהודאתה זוייפה.

לאחר שנעצרה במוסקבה, הואשמה בתחילה על החזקת קנאביס, עבירה הכרוכה בקנס וחודש מעצר, אך סעיף האישום שונה לאחר מכן להברחת סמים, עבירה חמורה שעונשה עד 10 שנות מאסר. במשך כחצי שנה הוחזקה בבית כלא המרוחק כ-80 ק"מ ממוסקבה. באוקטובר 2019 נידונה על ידי בית המשפט ברוסיה לשבע וחצי שנות מאסר בגין הברחת 9.5 גרם חשיש.

מעצרה של נעמה נקשר במעצרו של ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב, ורוסיה דרשה לקיים עסקת חילופי אסירים בינו לבין יששכר. ישראל סרבה והסגירה את ההאקר לארצות הברית ונראה היה שהרוסים מחמירים עם הישראלית תחילה באמצעי לחץ ולאחר מכן כנקמה על הסגרת ההאקר הרוסי. ראש הממשלה נתניהו שוחח פעמים רבות עם נשיא רוסיה פוטין על מנת לשכנעו את הצעירה ולבסוף נראה כי מאמציו נושאים פרי.

מדיווחים עולה כאמור כי הצעירה הישראלית עתידה להשתחרר בקרוב.

אתמול אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו כי "שוחחתי עם הנשיא פוטין בעניינה של נעמה. הרגשתי שיש לו נכונות אמיתית להגיע לפתרון. אני הרבה יותר אופטימי. אני לא יכול לפרט, אבל אנחנו נמשיך לעשות הכל כדי להביא את נעמה הביתה. ועד אז, נמשיך לחזק את המשפחה שלה וגם אותה".

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא