בעיצומה של הפגרה בכנסת עברה היום (ג’) בקריאה ראשונה במליאת הכנסת את הצעת החוק לדחיית עליית שידורי תאגיד השידור הציבורי בשבועיים, מה-30 באפריל ל-15 במאי. 44 ח”כים הצביעו בעד, 34 הצביעו נגד ואחד נמנע. בהמשך תעבור ההצעה לוועדת הכנסת אשר צפויה לאשר את הקמתה של ועדה מיוחדת בראשה יעמוד יו”ר הקואליציה ח”כ דוד ביטן (הליכוד), ובה ידונו על השינויים הצפויים בחוק במסגרת הסכם הפשרה שגיבשו ראש הממשלה בנימין ושר האוצר משה לפני מספר שבועות – כדי לסיים את המשבר בקואליציה סביב .

הפגנת עובדי התאגיד בת"א. צילום: קובי ריכטר/TPS
הפגנת עובדי התאגיד בת”א. צילום: קובי ריכטר/TPS

בתןך כך באתר Ynet דווח הבוקר כי בכוונתו של ח”כ (ליכוד) לקדם יוזמה לדחיית עליית השידורים בשבועיים נוספים – ל-1 ביוני. קיש אמר כי “מסגרת הזמנים אינה מאפשרת התארגנות מערכתית תקינה ועל כן אפעל לדחייה של שבועיים נוספים. הדחייה תקל על ההיערכות של תאגיד החדשות לפתיחת השידורים”.  ח”כ ביטן אמר: “הצעתו של קיש לדחייה של שבועיים נוספים בשידורי התאגיד מקובלת עליי בכפוף להסכמת שר האוצר משה כחלון”.

כזכור, כזכור, בפשרה שהתקבלה בין נתניהו וכחלון בתחילת החודש סוכם כי חברת החדשות בה יעבדו אנשי רשות השידור וחלק מאנשי התאגיד – תפעל באופן עצמאי. בנוסף, ועדת איתור תבחר את הדירקטוריון והמנכ”ל בעוד ראשי התאגיד הנוכחים יישארו בתפקידם.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.