17:09 25/06/2018
דף הבית > כלכלה וצרכנות > דחייה נוספת בפתיחת קו הרכבת המהיר מת"א לירושלים

דחייה נוספת בפתיחת קו הרכבת המהיר מת"א לירושלים

רכבת ישראל הודיעה על דחייה של כחצי שנה בפתיחת הקו, לאחרונה הודיע שר התחבורה כי הקו יפעל כבר בפסח. יו"ר ועדת הכלכל ח"כ כבל: "בישראל - כל מועד שקובעים יודעים שלא יעמדו בו"

נסיעת מבחן של הרכבת המהירה לירושלים, בחודש שעבר. צילום: פלאש 90

דחייה נוספת בפתיחת קו המרכבת המהיר בין תל-אביב לירושלים: רכבת ישראל העבירה היום (רביעי) הודעה לבורסה לפיה: "טרם התקבלו כל האישורים הרגולטורים הנדרשים לצורך הפעלת הקו לשימוש מסחרי לנוסעים. לפיכך, להערכת החברה, ההפעלה צפויה להידחות בכשישה חודשים וזאת בכפוף לקבלת כל האישורים".

כזכור לאחרונה הודיעו ברכבת ישראל כי הקו יתחיל לפעול כבר בפסח הקרוב. לפי "דה מרקר" אתמול קיים מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך פגישה במסגרתה הביעו בכירים במשטרה, במד"א ובמכבי האש לפיה מבחינה  בטיחותחת לא ניתן לאפשר עדיין נסיעה סדירה בקו. ב"וואלה" פורסם כי שר התחבורה ישראל כ"ץ יקיים מחר ישיבה בעניין.

ח"כ איתן כבל יו"ר וועדת הכלכלה אמר ל"וואלה" בעקבות ההודעה: "מעבר לכך שבישראל כל מועד שקובעים יודעים שלא יעמדו בו, לפי הפרסומים אמר המפכ"ל כי בכל הנוגע לבטיחות הרכבת הוא לא יכול לאפשר את פתיחתה".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

הממשלה תקצה 21.6 מיליון שקלים לחיזוק מצפה רמון

ראש הממשלה אמר לאחר אישור ההחלטה: "המדיניות שלנו - לפתח את הצפון והדרום - בהיקפים הרבה יותר גדולים ממה שכל ממשלה אחרת עשתה בתולדות המדינה"