No Tag To Print

יו"ר מועצת שומרון יוסי דגן.  צילום: הדס פרוש. פלאש 90
רס"ל עמית בן יגאל ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

דורשים צדק לעמית: הפגנה נגד החלטת בג"ץ מתקיימת מול ביתה של אסתר חיות

בעקבות החלטת בג"ץ על ביטול הריסת בית המחבל שרצח את עמית בן יגאל ז"ל, מתקיימות הערב (שבת) הפגנות רבות ברחבי הארץ

מאות אנשים מפגינים הערב (שבת) מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, בעקבות החלטת בג"ץ שלא להרוס את בית המחבל שרצח את לוחם גולני עמית בן יגאל ז"ל. ההפגנות אשר מאורגנות על ידי תנועת "אם תרצו" יפרסו בשלל צמתים ומוקומות נוספים ברחבי הארץ בינהם: גשר בר אילן, מחלף חמד, צומת נהריה, ובצומת "אשדוד עד הלום".

צילום: אם תרצו

רוה"מ בנימין נתניהו בתגובה להחלטת בג"ץ:

ועדת חוץ וביטחון של הכנסת בראשות ח"כ צבי האוזר דנה שבוע שעבר (ה') בהחלטת בג"ץ שלא להרוס את בית המחבל אשר רצח את לוחם גולני עמית בן יגאל ז"ל .
ח"כ האוזר קרא בסופה לממשלה לדרוש קיום דיון נוסף בבג"ץ בנוגע להריסת בית המחבל.

בדיון השתתפו ח"כים רבים משפחות שכולות רבות מפורום "בוחרים בחיים" בינהם ברוך בן יגאל אביו של עמית ז"ל, נציגי תנועת "אם תרצו" ועוד.

ברוך בן יגאל, אביו של סמ"ר עמית בן יגאל הי"ד

חברי כנסת רבים גינו את החלטת בג"ץ במהלך הדיון בועדת החוץ והביטחון.

ח"כ עוזי דיין (הליכוד) אמר: שמעתי את פסיקת בג"ץ ורציתי לבכות. זו חוסר הבנה מה היא הרתעה. אני לא בוטח בבג"ץ אני ממליץ שנקים ועדה שהרכבה והמנדט שלה יחייבו להתחשב בה בכל נושא הלחימה בטרור."

ח"כ עמית הלוי (הליכוד) אמר בדיון: ״פסק הדין הזה הוא קודם כל איוולת משפטית, אי הבנה של ההריסה כהרתעה ולא כעונש. בטרמינולוגיה מזעזעת קבעו השופטים שרצח חייל צה״ל אינו מוגדר כמקרה קיצון וביטלו כלאחר יד אפילו את ההרתעה המינימלית שדרשה מערכת הביטחון כדי למנוע את הרצח הבא ולאזן את האדרת הרוצח בחברה ממנה הוא בא״

ח"כ איילת שקד (ימינה) אמרה בתגובה כי: "צריך להגיש בקשה לדיון נוסף, זו החלטה של שר הביטחון והוא רוצה בכך. בשנת 2015 מזוז ביקש דיון עקרוני בסוגייה זו והשופטת נאור סירבה. אנחנו רואים לאורך השנים שופטים שרק רוצים שיאטמו חדר . יש כאן מובהק מקרה שמחייב הריסה.המחבל זרק את האבן מהבית. הורסים את הבית לא כענישה אלא כהרתעה. כוחות הביטחון תומכים בכלי הזה לשם הרתעה."

הרצל ומירב חג'אג', חברי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות המלווה ע"י תנועת "אם תרצו" אשר שכלו את ביתם סגן שיר ז"ל בפיגוע בארמון הנציב יחד עם 3 קצינים נוספים אמרו בדיון:
"אנו כמשפחות שכולות פוגשים את לקיחת הסמכויות המוקנות לשרים במקרים רבים ולא רק בבג'ץ. רק השבוע בדיון בבית דין לעררים בגירוש בני משפחת המחבל שרצח את שיר וחבריה ז"ל, פגשנו דיין אטום אשר מחזק את משפחת המחבל. הדיין אילן חלבגה, שהוא גם כנראה היה "אלוף" בצה"ל והחליט לקחת לידיו סמכויות לו לא פסק שלשר הפנים אין סמכות לגרש אותם. במילה אחת- הזייה.
אנו כמשפחות שכולות רואים איך בג'ץ ביטל במשך השנים את כל אמצעי הרתעה כנגד מחבלים, כגון: גרוש שלילת תושבות , פסק רק לאטום חדר אחד ועוד.
כיום נשאר אמצעי הרתעה היחידי כנגד מחבלים והוא הריסת בתים, גם אותו בג'ץ דרך השופט מזוז ביטל השבוע ועשה צעד גדול לטובת המחבלים ומשפחותיהם. בג'ץ פוסק בצורה לא חוקית, מבטל חוקים של הכנסת שלא בסמכותו ומתערב בעניינים ביטחוניים שאינו צריך לעסוק בהם כלל. אנו דורשים מחברי הכנסת והממשלה להחזיר לעצמם את השליטה ויישום החוקים כך שייצרו הרתעה אמיתית.
הבת שלי שיר שנרצחה ז"ל לא חפה מפשע?!

Photo by Miriam Alster/FLASH90