צילום: Pixabay

לפני הכל – מה לא לעשות?

הכלל החשוב ביותר הוא שאין לבצע . כשאנחנו נתקלים בחרקים ומקקים אנחנו בוחרים לרסס ואף להזמין חברת מקצועית שתטפל בבעיה במהירות וביעילות, אבל יש מצבים שבה היא צעד לא מאוד נכון. למעשה, אם אפשר לבצע הרחקת יונים ולמנוע את הפגיעה בהן, הרי זה מבורך. חוץ מזה, פתרונות מהסוג הזה יבטיחו לכם ראש שקט לאורך זמן. זאת משום שבניגוד לשיטות הדברה שמספקות מענה למשך כשנה, הדוקרנים או הרשת שתתקינו יישארו שם גם הרבה אחרי שחומרי הריסוס בבית ייעלמו והנמלים יחזרו.

– בעד ונגד

השיטה הנפוצה ביותר להרחקת היא דוקרנים, וקשה למנות סיבות נגד השיטה הזו. היתרונות דווקא ברורים לחלוטין. דוקרנים הופכים את הפינה החביבה על היונים למקום הרבה פחות נעים או מזמין. אין ספק שהקמת קן הופכת למשימה מאתגרת כשהדוקרנים מטרידים ומפריעים בדרך, מה שרק מעודד את היונים לחפש מקום אחר להתמקם בו. הבעיה היא שכאשר הדוקרנים אינם חזקים או איכותיים מספיק, הם עשויים להותיר פרצה, ופרצה הרי קוראת לגנב. עם דוקרנים טובים והתקנה נכונה אפשר להגיע לתוצאה טובה הרבה יותר.

– יעילה?

הדרך הנוספת היא להתקין רשת, והיא נחשבת ליעילה יותר מהמון פתרונות אחרים כמו דחלילים למיניהם. היתרון הגדול של הרשת הוא שהיא מונעת מהיונים את הכניסה אל חדר הכביסה, אל המרפסת או לכל פינה אחרת שבה הן אוהבות להתמקם. אלא שגם כאן יש חשיבות רבה לבחירת הרשת עצמה, שכן רק רשת חזקה מאוד תספק הגנה אמיתית ולאורך זמן. כך, גם אם בחרתם לרכוש רשת בעצמכם ולהתקין אותה לבד, רצוי לוודא שאתם בוחרים את הטובה והחזקה ביותר. אחרת היונים יצליחו לפרוץ מבעד אליה, ולחזור בדיוק לאן שרצו.

טיפ לסיום

כפי שאפשר להבין, גם רשתות וגם דוקרנים הם יעילים, השאלה היא בעיקר שאלה של איכות. דוקרנים נחשבת בכל זאת לשיטה נפוצה קצת יותר וגם יעילה למדי, אבל בין אם תבחרו בה ובין אם תבחרו להתקין רשת, חשוב להיעזר בחברה מקצועית ואמינה שתדע לבצע את העבודה הכי טוב שאפשר.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.