דף הבית > אקטואליה וחדשות > דו"ח חדש חושף התעללות של שוטרים בצרפת בפליטים

דו"ח חדש חושף התעללות של שוטרים בצרפת בפליטים

פעמים רבות עולות טענות מצד ארגוני שמאל כי ישראל לא עומדת בסטנדרט האירופי ביחס למסתננים ומבקשי מקלט. דו"ח חדש חושף כי דווקא בצרפת הם זוכים ליחס אלים

פעמים רבות מועלות טענות מצד ארגוני זכויות אדם לפיהן ישראל לא מעניקה יחס ראוי למסתננים ומבקשי המקלט שנכנסו אליה, וכי עליה לנסות ולעמוד בסטנדרטים אירופאים בכל הקשור לסוגייה. בייחוד עולות השוואות לגבי מדינות אשר פתחו שעריהן ומכילות אוכלוסיות גדולות של מהגרים ופליטים מהמזרח התיכון ואפריקה דוגמת צרפת. למרות זאת, דו"ח שהתפרסם אתמול (ד') חושף טענות קשות על התעללות שיטתית בפליטים בצרפת מצד שוטרים.

שוטרים צרפתים מתעמתים עם מהגר בגבול צרפת-אנגליה, יוני 2017. צילום: רויטרס
שוטרים צרפתים מתעמתים עם מהגר בגבול צרפת-אנגליה, בחודש שעבר. צילום: רויטרס

על פי דיווח ב'ניו יורק טיימס' שפורסם היום ב'הארץ', הדו"ח שנערך על ידי ארגוני זכויות אדם בצרפת חושף כי שוטרים נוהגים להשתמש באופן יומיומי וללא הבחנה בגז פלפל נגד הפליטים, להגביל את גישתם למזון ולהרוס את המקלטים שלהם. העדויות בדו"ח מגיעות מהעיר קאלה שבצפון המדינה, לשם הגיעו פליטים רבים שניסו לחצות את תעלת למאנש לבריטניה. במטרה הצרפתית הכחישו את ההאשמות ואמרו כי:  "המשטרה בקאלה פועלת באופן חוקי שמאפשר לה לבצע בדיקות זהות"

כ-60 פליטים, המוזכרים בדו"ח, כמחציתם בני פחות מ-18, סיפרו לארגון זכויות האדם Human Rights Watch על בדיקות יומיומיות של תעודות הזיהוי שלהם, צמצום שעות הפעילות של ארגוני הסיוע שמספקים מזון ותנאים סניטריים ירודים שנגרמים בשל מחסור במים או בשירותים.

מהגרים ופליטים בגבול לונדון - צרפת - קאלה, יוני 2017. תילום: רויטרס
מהגרים ופליטים בקאלה בחודש שעבר. צילום: רויטרס

במהלך השנה שעברה פורק מחנה הפליטים בקאלה, תוך מאמץ רב מצד כוחות הביטחון הצרפתי ותוך עימותים אלימים עם המפונים. בין היתר יידו אז המהגרים אבנים והציתו מדורות.  למרות המאמצים הרבים הפליטים המשיכו להגיע לקאלה בהמוניהם, בתקווה שיצליחו להימלט מהשומרים שאמורים למנוע מהם להסתנן לרכבות היורוסטאר המקשרות את בריטניה לאירופה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

הזנחה קשה בבית עלמין יהודי באוסטריה

מצבות שבורות ובית תפילה שהפך למחסן עם חדר שינה: כך נראה בית העלמין היהודי בבהאדן שבאוסטריה