דו"ח חדש בבריטניה חושף: כמות עצומה של חיפושים של ביטויים אנטישמיים מתבצעת מדי שנה בבריטניה. לפי הפרסום ב- "ג'ואיש קרוניקל" מתוך כ-170 אלף חיפושים בעלי אופי אנטישמי בשנה, כ-10% מכילים ביטויים המכילים שפה או כוונות אלימות.

המחקר שעומד מאחוריי הדו"ח התבצע בין השנים 2004 – 2018 על ידי "הקרן למדיניות אנטישמית", וה-"קרן לבטיחות קהילתית". לפי הנתונים שהתפרסמו, חיפושים של ביטויים אנטישמיים רווחו בערים הנחשבות תומכות של הימין במדינה, באותה במידה שהם נערכו בערים שנחשבות לתומכות של השמאל.

קריקטורה המציגה את משפחת רוטשילד באופן אנטישמי

המחקר בדק בין היתר גם את התנודות בכמות החיפושים ביחס לתאריכים ספציפיים. בימים שאחרי הניצחון של ישראל באירוויזיון למשל, עלתה כמות החיפושים האנטישמיים בכ-30 אחוז. בנוסף, מדי שנה לאחר ציונו של יום השואה הבינלאומי – עולה מספר החיפושים אחר הביטוי "הונאת השואה" בכ-30 אחוז. צירוף המלים "היטלר ציונות" הוא הרביעי הפופולרי ביותר בהקשר של ציונות בבריטניה.

בנוסף, כמות החיפושים אחר משפחת רוטשילד בבריטניה גדולה יותר מאשר החיפושים אחר כל ידוען יהודי אחר במדינה. רובם של החיפושים שעוסקים במשפחת רוטשילד – עוסקים בתיאוריות קונספירציה על השליטה של בני המשפחה בעולם. בשלוש השנים האחרונות בלבד – עלה מספר החיפושים הקשורים במשפחת רוטשילד בכ-39 אחוזים.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20