דו”ח של תכנית ‘בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים’ של ה’קרן לישראל חדשה’ קובע: הגזענות המאורגנת לא קיימת ביציעי בית”ר ירושלים.

הדו”ח, שמתפרסם כחלק מפרוייקט המשקיפים בתכנית של ארגון השמאל, מגדיר את עצמו ככזה שבא “להצביע על תופעות של אלימות וגזענות במגרשי הכדורגל בארץ”, זאת בנוסף לדוחו”ת המופקים על ידי השופטים במשחקים.

“אפס מקרי גזענות” אוהדי בית”ר במשחק מול סכנין. צילום: פלאש 90

 

במסגרת התכנית, משקיפים עצמאיים מטעם התכנית כותבים דוח”ות על התנהגות קבוצות האוהדים ומתעד את ההתנהגויות האלימות והגזעניות לדעתו.

הגונים מתמיד

הבעלים הקודם, אלי טביב, נהג להאשים את אוהדי הקבוצה בגזענות ובאלימות. אחרי שנרכשה על ידי איש העסקים משה חוגג באוגוסט, ומינתה את מוני ברוש למנכ”ל הקבוצה, נראה שבית”ר יצאה לדרך חדשה וכעת היא גם מככבת אפילו בדו”ח ההגינות של ארגון השמאל.

 

**סיכום הסיבוב הראשון בליגת העל 18/19 – גזענות ואלימות** – לראשונה מאז התחיל פרויקט המשקיפים לפני 15 שנים, ביציעי…

Posted by ‎בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים‎ on Wednesday, December 19, 2018

 

לפי הדו”ח, נספרו 0 מקרים של גזענות מצד הקהל הבית”רי. מדובר בהיסטוריה של ממש על פי ראשי התכנית, שכאמור מנוהלת וממומנת על ידי ה’קרן לישראל חדשה’,  שציינו בדו”ח כי “לראשונה מאז התחיל פרוייקט המשקיפים לפני 15 שנים, ביציעי בית”ר ירושלים לא נשמעה קריאה גזענית של הקהל”.

עם זאת, כותבי הדו”ח הזכירו כי מדובר רק על קריאות גזעניות “מאורגנות והמוניות”, ושקריאות של בודדים ונהמות של עשרות כן התקיימו. אם כי, על פי ראשי התכנית “גם אלו הושתקו על ידי יושבי היציע במהרה”.

לפי הדו”ח נשמעו בסה”כ 12 מקרים של קריאות גזעניות מאורגנות במשחקי הליגה העונה, מספר דומה לעונה שעברה. בעונה שלפני כן נספרו 15 מקרים ולפני שלוש עונות נספרו 32 מקרים כאלו.

עוד נכתב, כי במשך 13 המחזורים הראשונים בעונה הנוכחית נרשמו שלושה מקרים של קריאות גזעניות, שאירעו ביציעי מגכבי תל אביב ובני יהודה. מה עם אוהדי הפועל ת”א? אלו על פי דו”ח ההגינות “בסך הכל” קראו לשופט במשחק ‘ניאו נאצי’ ופעמיים נוספות קראו קריאות ‘שואה למכבי’.

בעלי בית”ר ירושלים, משה חוגג. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מנכ”ל בית”ר ירושלים מוני ברוש. צילום: ליאור מזרחי

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.