דף הבית > אקטואליה וחדשות > דו"חות המהירות יחולקו שוב: "המצלמות מדויקות"

דו"חות המהירות יחולקו שוב: "המצלמות מדויקות"

בדיקה קפדנית של מהנדסים בטכניון העלתה כי מצלמות המהירות א'3 העומדות בצידי הדרכים תקינות. הפרקליטות אישרה להמשיך עם מתן הדו"חות לנהגים החורגים מן המותר בחוק

אגף התנועה במשטרת ישראל פרסם הערב (ה') הודעה כי לאחר בדיקה מעמיקה של מהנדסי הטכניון את מערכת מצלמות המהירות א'3, הופק דו"ח ומתוכו עולה כי המצלמות מדויקות ומהימנות והן אף עומדות בדרישות ההמלצות הבינלאומיות הרלוונטיות.

הטכניון קבע: "המצלמות מדויקות" צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הבדיקה נעשתה לאור שאלות משפטיות ואחרות שהתעוררו לאחרונה בנוגע לפעילות המצלמות. משטרת ישראל החליטה לבצע שורת בדיקות בנושא. לאור זאת, התקבלה בחודש יוני החלטה להקפיא את ההליכים המשפטיים ואת גביית הקנסות המתבססים על פעולת המערכת.

תוצאות הדו"ח של הטכניון הוגשו גם לפרקליטות ולאחר בחינה מחודשת היא אישרה להמשיך את ניהול דו"חות המופקים ממערכת א-3 בבתי המשפט לתעבורה.

בהודעות הקודמות של המשטרה לציבור בנושא זה, המועד האחרון לתשלום הקנס המקורי נקבע ליום 15.10.18. אך המשטרה החליטה להקל על ציבור הנהגים ומסרה על הארכת מועד התשלום עד ליום 15.11.18.

לגבי עבירות תנועה שתועדו במצלמות א'3 בתקופה מאז נמסרה הודעה על הקפאת הדו"חות ועד למועד הודעה זו, תמסור המשטרה הודעה מסודרת בהמשך.

המצלמות יחזרו לפעול כעת באופן תדיר ושיגרת הקנסות לנהגים החורגים מן המהירות המותרת חוזרת אף היא.

אורן רפאל

אורן רפאל

אולי יעניין אותך גם

"יותר שבזי, יותר ארז ביטון"

בעקבות ועדת ביטון, עומדים במערכת החינוך להגביר את הלימוד על יצירותיהם של בני עדות המזרח לדורותיהם