עובדי הודיעו היום בצהריים (ג') כי ישבתו בחול המועד . כל אתרי הטבע של הרשות וסוכות ההצלה בחופים יהיו סגורים בימים רביעי וחמישי בשבוע הבא. עובדי כועסים על עצירת משא ומתן שמתקיים מול ההנהלה במשך תקופה ארוכה, במסגרת דרישה להעביר את כולם לחוזים אישיים.

מטיילים בשדות ניר-יצחק
מטיילים בשדות ניר-יצחק. צילום פלאש 90 

מאות אלפי מטיילים צפויים לצאת לבלות בטבע במשך החג. בהודעה שפרסם ועד העובדים נכתב שיש להיערך לשביתה כללית בתאריכים 12-13 באפריל וכי היא עלולה להתרחב. הסיבה: המשא ומתן על תנאי ההעסקה הגיע למבוי סתום. מערך הפיקוח של הרשות ישבות למעט כוננים שיקבלו אישור מיוחד מההסתדרות לעבוד בזמן השביתה במקרים דחופים בלבד. כמו כן הונחו העובדים לא לענות לטלפונים ולא לקיים פגישות. השביתה כוללת את כל עובדי הרשות כולל הנהלה בכירה, כל יחידות הסמך, עובדים יומיים, עובדי אתרים,עובדי מטה וכל אנשי הפיקוח.

העובדים טוענים כי מנכ"ל הרשות ממשיך לדרוש חוזים אישיים גם בתפקידים שבליבת הרשות ובכך עוצר אפשרויות לקידום. בנוסף, הלינו העובדים על נושאים הקשורים לתנאי העסקתם כמו מכסות שעות עבודה והעסקה עונתית. העובדים ציינו כי במשך זמן רב נתנו הזדמנות להידברות מול הנהלת החברה, שלטענתם גוררת רגליים ומושכת זמן. "ההצעות שההנהלה הציעה במסגרת המשא ומתן מרוקנות מתוכן את התוספות שאנו דורשים לאור הגידול בעבודה ובמשימות השוטפות אותם אנו מבצעים יום יום", טענו.

מהנהלת רשות הטבע והגנים נמסר: "הנהלת רשות הטבע והגנים הגיעה להסכמות עם ועד העובדים וזאת אחרי שהוועד חזר בו", הבהירו. "את ההבנות החדשות אליהן הגיעו הוועד וההנהלה הציגה ההנהלה לממונה על השכר באוצר. ההודעה על השביתה הגיעה תוך כדי הדיון". עוד הוסיפו בהנהלת הרשות כי "ההתנהלות של הוועד, המשתמש בעובדים ככלי משחק ובציבור הרוצה לנפוש כבן ערובה, הורסת את יחסי העבודה ברשות. ההנהלה תפנה בימים הקרובים לבית הדין לעבודה בכדי למנוע את עגמת הנפש מהציבור ולאפשר לו לבקר באתרי הטבע והמורשת ברחבי ארצנו".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא