יו״ר הקואליציה דוד ביטן התראיין בשבוע שעבר לגלי צה״ל ותקף את השב״כ. ״השב״כ פחדנים, הם רק רוצים לחזור הביתה בשלום״, ניסה להגן ביטן על ראש הממשלה ששינה את ההחלטה והסיר את המגנומטרים מהר הבית. אלה שנותרו המומים מהדברים המבישים שאמר ח״כ ביטן על אנשי השב״כ לא מכירים את האיש. אלה שהופתעו כמה נמוך ומכוער יכול יו״ר הקואליציה ביטן לרדת, לא זוכרים את הרשימה העשירה של פליטות הפה המשפילות שלו.

זה התחיל בבוקר יום חמישי עם התקפות של גורמים בסביבת ראש הממשלה נגד השב״כ. כרגיל, באירועים תקשורתיים בהם ראש הממשלה סופג ביקורת נוקבת, הוא מתדרך היטב את אנשיו ונתניהו יודע כי לביטן אין גבולות. הוא רמס את עובדי הערוץ הראשון, את עובדי התאגיד, נכנס בשר האוצר ופגע בהורים שכולים, כדי להגן על ראש הממשלה ביטן מוכן לעשות הכל.

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן. צילום: הדס פרוש/פלאש90
יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן. צילום: הדס פרוש/פלאש90

 

בלשכת ראש הממשלה פתחו את מבצע טיהור נתניהו מההתקפלות בהר הבית וטענו שראש הממשלה עשה זאת באשמת תרחישי האימה של השב״כ. ״ההחלטה להיכנע לדרישות הוואקף נבעו מלחצים של השב״כ שנעתר ללחצים הללו״, אמרו לכל מי שרק רצה לשמוע ולפרסם את המסרים הללו. אחרי שהבוץ נזרק בעדינות, כביכול, הגיע זמן הארטילריה של ח״כ דוד ביטן. הפעם זה לא היה נגד העיתונאים, הפוליטיקאים מהשמאל ולא ליריביו בליכוד. המטרה הפעם כוונה לאחד מקודשי הקודשים של ישראל – השב״כ. נגד האנשים שדואגים שאזרחי ישראל, כולל ביטן, יחיו בביטחון. ביטן השתלח בראיון בגלי צה״ל בשב״כ בלי בושה, בלי לגמגם ובלי למצמץ. ״פחדנים, הם רוצים להגיע הביתה בשלום״, כינה אותם.

בזכות אותם ״פחדנים״, אדון ביטן, גם אתה ומשפחתך ישנים טוב בלילה בזמן שהפחדנים מסכנים את חייהם בשטח. אתה עדיין לא שר ולא חבר בקבינט, אבל הפחדנים מהשב״כ עוצרים מבוקשים בשטחים ומונעים פיגועים, אותם פחדנים ממהרים, אבל לא הביתה, מר ביטן, הם ממהרים לחדר המבצעים כדי לוודא שכל חבריהם הפחדנים יצאו משטח האויב בשלום והגיעו לבסיסם לפנות בוקר, בשעה שאתה מתעורר ומקבל את עיתוני הבוקר, ממהר לאולפני הבוקר כדי לקשקש.

כאשר אתה מתדרך את העיתונאים, נפגש עם חברי מרכז וקבלני קולות, פוקד עוד חוג בית פוליטי, כוחות הביטחון של השב״כ, סליחה, הפחדנים, עצרו ברמאללה עוד חוליה בדרך לפיגוע המוני. בשעה שאתה יושב במזנון הכנסת ומספר כמה אתה גדול, הפחדנים עצרו יותר מ-20 אנשי חמאס ביהודה ושומרון שתכננו להוציא לפועל פיגועים בירושלים וחיפה. בכל רגע שביטן עושה פוליטיקה כדי לקדם את מעמדו בעיני נתניהו ומצביעי הליכוד, הפחדנים יוצאים לעוד פעילות חשאית, מסוכנת ורחוקה מהבית. רק לאחרונה הפחדנים פשטו על ביתם של פעילי חמאס באזור שכם שתכננו להוציא אל הפועל פיגועים.

ראש השב"כ נדב ארגמן. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ראש ה"פחדנים" נדב ארגמן. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

התחנה בה התראיין ביטן, חשפה לאחרונה כי השב״כ עצר חוליית מחבלים בעזה שתכננה לבצע פיגוע רב נפגעים באולם חתונות בדרום הארץ ולחטוף חייל. החוליה נעצרה על ידי הכוחות הפחדנים. ומי יצא בשליחות חשאית למלך ירדן כדי להגיע להרגיעו ולהגיע עימו להבנות כדי להחזיר לארץ את המאבטח שירה למוות בשני ירדנים? חשוב שביטן יידע: ראש השב״כ, קוראים לו נדב ארגמן. הוא לא מיהר הביתה, הוא נשאר בירדן עד ששכנע את המלך עבדאללה להביא את המאבטח ארצה ולהגיע להבנות המקובלות גם על ראש הממשלה.

פעם התגאנו כולנו לומר: ״הצבא שלנו״, ״חיילינו״, ״כוחותינו חזרו בשלום לבסיסם״, מושגים שגדלנו עליהם כילדים. על צה״ל, השב״כ והמוסד היה קונצנזוס. ואז קמו כל מיני ארגונים קיצוניים כמו ״בצלם״, ״שוברים שתיקה״, ״יש גבול״, ארגונים שניסו יחד עם לא מעט מחברי הכנסת הערבים לסדוק את הקונצנזוס עליו גדלנו. והנה, דווקא ח״כ מהליכוד, מהימין, אחד שתקף מעל לכל במה אפשרית את אלה שפגעו ותקפו את גופי הביטחון של ישראל, מצטרף לאותם גורמים קיצוניים ומסית נגד ארגון השב״כ. שלושה חודשים מאז ההתנצלות בפני ההורים השכולים, התנצלות נוספת כבר לא תעזור. ההתנהגות הביריונית והדורסנית חסרת המעצורים, היא פגיעה לא רק בתנועת הליכוד בה ביטן חבר אלא במוסד כנסת ישראל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא