האמן והיוצר דודו אלהרר התייחס בראיון ל-103fm למחיר ששילם בשל השתייכותו למחנה הימין. "יש קו של הברנז'ה. כשאני אומר משהו אז יש ההתנפלות ממש התנפלות – לא רק בפייסבוק, אלא ממש גודעים את מטה לחמך".

"המצב שלי היום הוא כלאחר ייאוש. הייתי פעם חביב הברנז'ה והנה אני נשכח", אמר אלהרר שהיה בעברו חבר ליכוד וכעת מזוהה עם מפלגת 'זהות'.

על המהפך שחל בתפיסתו הפוליטית סיפר: "זה התחיל שנה לפני ההתנתקות כשחשבתי שלא יכולה להיות התנתקות ולא ראיתי היגיון בדבר הזה. זה עשה שינוי גדול בחיים שלי. אני לא אכלן גדול אך אם הייתי כזה הייתי אומר לך שאין לי מה לאכול".

לפני כעשור בוטלה תכניתו בגלי צה"ל, לטענתו ממניעים פוליטיים. "הוציאו אותי מגלי צה"ל למרות שלא הייתה שום סיבה או אמירה שבגללה סולקתי. כנראה שהייתי יותר מדי מדויק ומנוסח לאנשים – אך אני לא מתחרט על אף מילה שאמרתי".

"המצב לא השתנה. חיים טופול עשה את הקריירה שלו בחוץ לארץ, אפרים קישון גם כן כי לא היה לו כאן סיכוי", נזכר אלהרר. "נעמי שמר חטפה בזמן אמת וגזרה על עצמה שתיקה לא לדבר, ולא להיכנס לנושא בכלל. היא אמרה לי 'מהיום שהבנתי שההתיישבות חדלה להיות ערך – גזרתי על עצמי שתיקה'".

על סערת רותם סלע אמר אלהרר שעורר לא פעם סערות עקב התבטאויותיו: "אני מסתכל על הדברים שכתבה ולא מבין על מה המהומה. היא כתבה שישראל היא מדינת כל אזרחיה, אני לגמרי מסכים איתה. סתם קפצו. הפיוזים אצלנו כל כך קצרים ואנחנו מתעצבנים מכל דבר שמישהו אומר".

בעקבות הראיון תקף ח"כ בצלאל סמוטריץ' את השמאל: "אל תבלבלו לי יותר ת׳מוח על חופש דיבור, על הסתה, על הדרה. אתם סותמי הפיות, אתם המסיתים, אתם המדירים. שומע את אחד מגדולי האומנים שלנו ופשוט מתבייש בכם. דודו אלהרר נענש עד שהגיע לפת לחם וייאוש, כי העז לומר בקול ברור וחד את האמת שלו, שלא נעמה לאוזניים העלק ליברליות שלכם".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא