הערב (שלישי) פרסם דובר צה״ל בשפה הערבית, סא״ל אביחי אדרעי סרטון ובו הוא קורא לאנשי הרצועה שלא לסכן את חיהם בהפגנה מול גדר הביטחון.

״תושבי עזה, הוועדה העליונה של צעדות האנרכיה קוראת לכם להשתתף בהפרות הסדר האלימות לרגל מה שהם מכנים "יום הנכבה", אמר אדרעי והוסיף: לרגל האירוע, בואו נראה מה "ההישגים" של צעדות האנרכיה האלימות: מאות הרוגים – לחינם,

אלפי פצועים – לחינם, היעדר תקווה – לחינם".

דובר צה״ל בשפה הערבית המשיך ופירט את תוצאות ההפגנות של העזתים: "חוסר יציבות, משבר כלכלי, אווירה של טרור ואלימות – לחינם. צמצום מרחב הדיג, סגירת מעברים- הכל- לחינם".

"הפרות הסדר שימשו גם כיסוי לפעולות טרור", אמר סא״ל אביחי אדרעי ופירט, "כמו פיגועי הצליפה שהביאו לסבבי אלימות שהרעו את מצבכם עוד ועוד", אדרעי הבהיר כי, "כשנעלמה האלימות והטרור – כולכם הרגשתם את זה. החשמל השתפר. המעברים נפתחו. מרחב הדיג הגיע לשיא שלא היה כמוהו. יש גם בתקשורת שלכם שיח על פרויקטים מגוונים ושונים שבאים להיטיב עמכם".

"עכשיו, מי מכם עדיין חושב שההפגנות האלימות האלה מועילות?", שואל אדרעי בסרטון את התושבים, "אני אומר לכם שכולן לחינם".

בסיום דבריו אמר דובר צה"ל בשפה הערבית: "הטרור פוגע בכם ומחזיר אתכם לאחור. רמדאן צריך להיות חודש של שלום, אהבה וביטחון." אדרעי התייחס שוב לחג ואמר, "כולי תקווה שארוחת האיפטאר שלכם תהיה מלאה בברכה ובטוב", הוא הוסיף: "למען שלומכם התרחקו מגדר הביטחון. פגיעה בתשתית הביטחונית או שימוש באמצעי טרור מסכן אתכם. התקרבות לגדר מסכנת אתכם לחינם".
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל