דוברי היישוב ואופיר שטנבאום, אמרו היום ל Ynet בעקבות הטבח המזעזע ביישוב בו נרצחו בני משפחת סלומון, יוסף, חיה ואלעד: "לא מעלים על הדעת שלא נוכל להעניק ביטחון לילדים שלנו. נעשה הכל כדי להחזיר את הביטחון בכל מחיר".

בית המשפחה הבוקר. צילום TPS
בית הבוקר. צילום TPS

עוד אמרו הדוברים כי לפי שעה הםלא יודעים מהי התקלה שהובילה לחדירת המחבל ליישוב: "אנחנו לא יודעים מה הייתה הבעיה. הדברים מתוחקרים. היו החלטות לביצוע – ולא בוצעו. דברים תוקצבו – ולא בוצעו", אמרו. כמו כן התייחסו הדוברים לביקור והרמטכ"ל ביישוב, "היום היו פה והרמטכ"ל. הם יודעים איפה היו הכשלים. אנחנו יודעים מה עלינו לעשות ואנחנו נעשה את זה. נדרוש ונגיע למצב שהביטחון חוזר לפה, לנו ולילדים שלנו".

עוד לפי דבריהם ניתן ללמוד כי אין זו הפעם בה מצליח לחדור ליישוב: "לפני שבעה חודשים קרתה פה . שרף 15 בתים ביישוב והגיע מאותו הציר שדרכו הגיע המחבל אתמול בלילה", הם אמרו. "עכשיו מרכיבי הביטחון כשלו שוב. אנחנו לא מעלים על הדעת שלא נוכל להעניק ביטחון לילדים שלנו, אנחנו נעשה הכל כדי להחזיר את הביטחון בכל מחיר. חלק מהעניין הוא סגירת הציר הזה שלא יאיים עלינו יותר. אנחנו נגדל, נתחזק ונתיישב – ולו כדי להגדיל את הביטחון שלנו וכדי להחזיר את השגרה למסלול פה".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.