כולנו זוכרים את הביקורים בחוף הים של פעם. לאחר כל ביקור כזה היינו מגלים חתיכות של זפת שנדבקו לנו על כפות הרגליים. במקרה הזה הזפת היווה מטרד ונאלצנו להסירו באמצעות חומרים שונים. מאידך הזפת הוא חומר אשר יכול להיות יעיל מאוד אם משתמשים בו למטרה נכונה – איטום למשל. כמעט לכל מבנה יש גג שדורש איטום כנגד מים, רטיבות, פגעי מזג האוויר ואפילו חרקים שונים. כאשר אתם מחליטים לבצע איטום של גג המבנה שבו אתם מתגוררים כדאי לפנות לחברה מקצועית שתעשה את העבודה בצורה נכונה.

גגות מטבעם חשופים לפגעי מזג האוויר השונים. אם זו השמש הקופחת עליהם בקיץ, הגשמים שניתכים עליהם במהלך החורף ועוד גורמים שלא מיטיבים איתם לאורך זמן. זיפות גגות הינה שיטה פשוטה אך יעילה מאוד על מנת להפוך את הגג לשכם לאטום לגמרי לחדירה מים. חשוב לפנות רק לבעל מקצוע מיומם ומנוסה שכן איטום לא נכון עלול ליצור אשליה שהגג אטום אך ברגע האמת תאלצו לפזר דליים בכל רחבי הבית.

תהליך הזיפות מורכב מכמה שלבים שהראשון שבהם הוא ניקוי הגג היטב מפני לכלוך. לאחר הניקוי היסודי מתחילים במריחת הזפת בצורה נכונה ושווה. השלב בשלישי מתבצע לאחר שהזפת מתייבש והוא כולל מריחת חומר לבן שיסייע במניעת חדירה של חום למבנה. בחורף יש בעיה לאטום, כי מזג האוויר משתנה מדי יום וצריך לחכות ליום לא גשום. את הזיפות מומלץ לבצע בעונה היבשה.

איטום גגות הוא תהליך מורכב יותר מזיפות. את האיטום יבצע בעל מקצוע מיומן בלבד. ישנן שיטות שונות לאיטום של מבנים. אחת מהן היא איטום על ידי יריעות ביטומניות. מדובר ביריעות חזקות במיוחד אשר משמשות לא רק לאיטום גגות אלא גם לאיטום של קירות ורצפות. הן נפוצות בעיקר בגגות וזו אחת השיטו היעילות והמומלצות לאיטום מבנים.  האיטום הנ"ל כולל בדרך כלל שתי שכבות וזאת על מנת ליצור איטום חזק יותר. העבודה מתבצעת על ידי שימוש בחימום על ידי מבער גז, לאחר מכן מניחים את היריעות על גבי הגג והופכים אותו לאטום באופן מוחלט.

ישנן כאמור שיטות נוספות ומצוינות לאיטום גגות. לכל מבנה יש את השיטה שמתאימה לו. חברה מקצועית תשלח צוות מיומן ומנוסה שיחליט באיזו שיטה לבצע את האיטום.

בבתים רבים קיים מרתף אשר מן הסתם נמצא מתחת לפני הקרקע. קירות המרתף באים במגע רציף עם הקרקע  אשר מקיפה את הבית מכל צדדיו והם חשופים לפגעים ונזקים רבים, לחות ורטיבות ועוד גורמים לא ידידותיים לקירות. איטום מרתפים הינו כורח המציאות. אי אטימה של מרתף עשוי לגרום לצרות רציניות בהמשך ואז כבר יהיה הרבה יותר מסובך לטפל בהם.

באטימת מרתף יש להתחשב בגורמים רבים וכדאי לפנות לחברה מקצועית שמבינה בתחום זה. הגורמים הרבים שמשפיעים על העבודה הם סוג הקרקע, אפשרויות הניקוז שלה, מפלס מי התהום באזור המבנה ואפילו ייעוד השימוש במבנה.

אנשים אשר מתגוררים במרכז הארץ יודעים כבר שגג המבנה שבו הם גרים חשוף לפגיעות רבות של מזג האוויר, בעלי מקצוע אשר מסתובבים על גג המבנה, נזילות מדודי מים ועוד. במרכז ובערי הסביבה מומלץ שיעשה באמצעות חברה מנוסה ומקצועית. א.א ענבל איטום וזיפות גגות בע"מ הינה בדיוק החברה שאתם זקוקים לה. החברה מציעה שירותי אטימה, זיפות ואיטום גגות, , סיוד גגות, אטימת בריכות שחיה ומאגרים  ועוד שירותי איכותיים רבים.

 

הכתבה נכתבה בעזרת חברת התוכן אוצר מילים – כתיבה שיווקית לעסקים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.