דף הבית > אקטואליה וחדשות > "ברוח, בדם נפדה אותך אל-אקצא": הסתה בהלוויית המחבלים

"ברוח, בדם נפדה אותך אל-אקצא": הסתה בהלוויית המחבלים

אלפים השתתפו בהלוויית שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע בהר הבית, וקראו "ברוח, בדם נפדה אותך שהיד

אלפים השתתפו הלילה (ה') בהלוויית שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע בהר הבית. המפגינים הניפו את דגלי אש"ף וקראו לשחרור אל-אקצא. כוחות משטרה נערכו לאורך הכבישים המובילים לבית העלמין, בשעה שבני משפחותיהם של המחבלים. כמה מהמשתתפים הגיעו למקום כשפניהם רעולות. תושבים ירו יריות שמחה באוויר וקראו "ברוח, בדם נפדה אותך שהיד" ו-"ברוח, בדם נפדה אותך אל-אקצא". בין המשתתפים במסע היה גם מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השייח ראאד סלאח. לכל אורך הלילה התבצע ירי זיקוקים מסיבי בשמי העיר.
ארונות המחבלים מהר הבית באום אל פאחם. צילום: מתוך טוויטר
ארונות המחבלים מהר הבית באום אל פאחם. צילום: מתוך טוויטר

התושבים הוסיפו לקרוא קריאות בזכות המאבק על מסגד אל-אקצא ובגנות ראש הממשלה בנימין נתניהו. בין היתר נשמעו קריאות כגון: "אום אל-פחם לא תיתן שיפגעו באל-אקצא", "זה יום חג לעיר", "נמסור את נפשנו למען אל-אקצא". וכן "כל מוסלמי צריך למסור נפשו למען אל-אקצא", "לא ניתן לנתניהו וארדן הפחדנים לפגוע בכבוד המוסלמים", "אל-אקצא שלנו לתמיד".

בפיגוע במתחם הר הבית לפני שבוע וחצי הרגו שלושת המחבלים את השוטרים כמיל שנאן והאיל סתאוי. בעקבות זאת, הציבה המשטרה מגנומטרים ואמצעים נוספים במקום על אף התנגדות הרשות הפלסטינית, ירדן ומדינות ערביות נוספות.

השבוע החליט הקבינט להסיר את גלאי המתכות ואת המצלמות ולהפעיל בידוק ידני על ידי המשטרה, אך בווקף מסרבים לשוב ולהתפלל והפלסטינים קוראים להחריף את המאבק נגד "השינוי בסטטוס-קוו".
הלווית המחבלים מהר הבית. צילום: טוויטר
הלווית המחבלים מהר הבית. צילום: טוויטר
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

גלאון: "עליונות צבאית לא מייצרת ביטחון"

בתגובה למטח הרקטות מעזה צייצה יו"ר מרצ לשעבר כי על ישראל להגיע להסדרה. למתקפות על התנהלות ישראל הצטרפו השר לשעבר גדעון סער וח"כ מוטי יוגב