רויטרס: ממשלת הודיעה אתמול (שני) כי הגיעה להסכם מול בנוגע לחסימת זרמי ההגירה מן המדינה ליבשת . המהלך מהווה חלק מתכנית גרמנית רחבה יותר לעצור את זרמי ההגירה ליבשת ולמדינה. בעבר חתמו גרמניה והאיחוד האירופי על הסכמים הקשורים בהגירה מהמזרח התיכון עם טורקיה.

מהגרים מצפון אפריקה מגיעים לחופי סיציליה, אוגוסט 2017. צילום: רויטרס
מצפון אפריקה מגיעים לחופי סיציליה, החודש. צילום: רויטרס

במהלך השנתיים האחרונות הגיעו לגרמניה למעלה ממיליון  – בעיקר מסוריה ומעירק, והמחלוקת סביב קליטתם במדינה מהווה את אחד מנושאי הליבה עליהם נסוב קמפיין הבחירות במדינה, שעתידות להתקיים בחודש הבא. כך על פי 'רויטרס'.

דוברה של קנצלרית גרמניה , אמר ל'רויטרס' כי "מצרים תלחם בהגירה הבלתי-חוקית ובהברחה העבריינית של בני-אדם".

אנגלה מרקל, קנצלרית גרמניה. צילום: רויטרס
אנגלה מרקל, קנצלרית גרמניה. צילום: רויטרס

במסגרת ההסכם, אמר הדובר "יוקם מרכז לעבודה, ושילוב מחדש, המרכז יוקם במצרים מדינת מעבר אליה מגיעים מהגרים המעוניינים לעבור לאירופה".

 עוד הוסבר בידיעה, כי מאז נחתם בשנה שעברה הסכם בין האיחוד האירופי לטורקיה לעצירת זרמי ההגירה והפליטים שנתיב ההגעה שלהם עבר מחופי טורקיה אל חופי יוון, החלו רובם לנסות ולהיכנס אל יבשת אירופה מחופי , אל חופי דרום . המסה העיקרית של המהגרים מגיעה מכיוון , אך מהגרים רבים יוצאים גם ממצרים. עליה חדה נרשמה גם בכניסת מסתננים מחופי צפון אפריקה לספרד. 

מרקל אמרה במהלך סוף השבוע כי אין לה חרטות ביחס להחלטה לפתוח את גבולות גרמניה למאות אלפי פליטים ב-2015 . כעת כשהיא מתמודדת על כהונתה הרביעית, נאלצת הקנצלרית להתמודד עם ביקורת רבה מצד המתנגדים למדיניות ההגירה שהובילה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.