השליח האמריקאי למזרח התיכון. ג'ייסון גרינבלט
השליח האמריקאי למזרח התיכון. ג'ייסון גרינבלט

שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, תקף היום (ב') בחשבון הטוויטר שלו את הקשר בין ארגון חמאס בעזה לאיראן. "החמאס שהביא רק חורבן ואומללות לפלסטינים, כעת מתחנן בפני איראן לעזרה ושוב נשבע להשמיד את ישראל. הפלסטינים ראויים ליותר טוב מזה. עלינו למצוא דרך טובה יותר לקדם שלום ושגשוג", צייץ גרינבלט.

בהמשך נפגש גרינבלט עם משלחת מעזה במטרה למצוא פתרונות לבעיות הומניטריות. בבוקר נועד השליח האמריקני עם שר האוצר משה כחלון.

כזכור, מוקדם יותר דווח ב-Ynet כי סאלח אל-ערורי סגן מנהיג חמאס ביקר באיראן בפעם השנייה בתוך חודשיים ובפעם הראשונה מאז ההודעה על הפיוס הפלסטיני. במהלך ביקורו אמר הבכיר בארגון הטרור כי "הגורם המרכזי והראשון שתומך בגדודי עז א-דין אל-קסאם בפיתוח יכולותיהם, בין אם באמצעות ידע או סיוע ישיר, הוא איראן".

אל ערורי הוסיף: "אנחנו נמשיך בהתנגדות לכיבוש ולא נוותר על הנשק שלנו בהתנגדות זו. חמאס לא מכיר בישראל ולא מוותר על זכותו להתנגד. סוגיית ההתנגדות והנשק שלה לא עלו לדיון בשיחות הפיוס".

מאז ההכרזה על הפיוס בין פת"ח וחמאס הביעו במערכת הביטחונית בישראל ומטעם הממשל האמריקני התנגדות לשיתוף הפעולה בין הארגונים כל עוד לא יכיר חמאס בישראל ויפסיק את הטרור. בין החמאס לאיראן שרר נתק במשך שנים והוא חודש במהלך השנה הנוכחית. במשך תקופה ארוכה נחשבה קטאר הסונית לנותנת החסות לארגון הטרור ועל פי הדיווח ב-ynet השגריר הקטארי הגיע הלילה לרצועת עזה בפעם הראשונה מאז נחתם הפיוס.בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20