18:46 23/11/2017
דף הבית > חם ברשת > פרסום ראשון: העוקץ של גרופון

פרסום ראשון: העוקץ של גרופון

אתר הדילים "גרופון" הציע דיל לרודוס לעשרה זוכים, אך עשרות הצליחו לרכוש קופון. בתגובה החברה ביטלה את העסקה. הלקוחות שוקלים תביעה ייצוגית. גרופון: נפצה "לפנים משורת הדין" את הזוכים ב-100 ש"ח לרכישות באתר

תביעה נגד גרופון? הבוקר (ד') פורסם דיל לרודוס הכולל 4 לילות על בסיס הכל כלול בעשרה שקלים בלבד. הדיל הוצע לעשרת הראשונים אשר יצליחו לבצע את העסקה, אך עשרות גולשים נוספים הצליחו לבצע רכישה מלאה, חויבו וקיבלו אישור על השלמת העסקה. כשעה לאחר מכן הכריזה החברה על עשרה שמות בלבד ושלחה מייל הבהרה ובו נאמר כי רק עשרה יזכו בקופון.

החברה פרסמה בעמוד הפייסבוק את רשימת עשרת הזוכים שהיו הראשונים לרכוש לטענתה ומיד ספגה תגובות זועמות מרוכשים מאוכזבים. בתגובה, מיהרו בגרופון לשלוח מייל הבהרה בו כתבו: "לקוח יקר,לתשומת לבך, כפי שצוין בעמוד העסקה, ההודעה אשר נשלחה אליך לפני זמן קצר אינה מהווה אישור רכישה סופי. ככל שהרכישה תאושר באופן סופי, נודיעך בתוך 24 שעות".

פרסום זה מגיע בהמשך לחשיפת "כלכלי בלילה" מיום ראשון האחרון. על פי הפרסום, במספר שוברים מימוש הקופון מותנה ברכישה ממחיר מסוים.

חשוב לציין, לא מדובר בהגרלה, אלא בתחרות בסגנון כל הקודם זוכה. אלפי אנשים חיכו מדי יום בעמוד הפייסבוק ובעמוד האירוע שנפתח במיוחד, בו פורסמו מועדי הדילים, וברגע עליית הפוסט עם הקישור לעסקה נכנסו ומיהרו לרכוש.

בכל עסקה המוגבלת במספר שוברים נחסמת הגישה לרכישת שוברים נוספים עם סיום המכסה, אך הבוקר כ-100 אנשים הצליחו לרכוש את השובר, חויבו וקיבלו אישור רכישה. כעת ב"גרופון" מתנערים מהם.

אתמול היתה באתר תקלה דומה ושלושה אנשים הצליחו לרכוש שובר בודד – החברה אישרה לשלושתם את מימוש השובר. בתגובה לכך, אומרים ב"גרופון" כי "5 גולשים הצליחו לרכוש גרופון לחופשה זוגית בארץ. גרופון, שרואים בשירות הלקוחות כערך עליון הודיעו מידית לגולשים שהרכישות אושרו. בעסקה זו בניגוד לעסקת החופשות ביוון לא הופיעה בתנאי הרכישה התנייה לגבי קבלת אישור סופי".

"אם אכן ישנה מגבלה האתר אמור לחסום את השובר ברגע שנגמרת המכסה ולא לאפשר יותר רכישת שוברים", סיפרה א' אשר הצליחה לרכוש את השובר. "כך מתנהלת כל עסקת קופון בכלל וכך גם לאורך השבוע האחרון בימי המבצע: רכישת העסקה נחסמה ברגע שההיצע נגמר. אגב, היום זה היה בדיוק אותו דבר לאלפי גולשים נוספים אשר לא הצליחו לבצע רכישה".

הרוכשים הזועמים כבר פתחו בפייסבוק קבוצה המאגדת אותם וקוראת להגיש תביעה ייצוגית כנגד החברה. אחת הטענות שעולות בקבוצה היא העובדה שאמש הודתה החברה כי עסקה לחופשה בארץ שהוגבלה לרוכש אחד נרכשה על ידי שלושה והם אישרו מימוש השובר לכל אלו שהצליחו לבצע רכישה על אף התקלה.

אילן גיטמן מחיפה סיפר כי התכנון מבעוד מועד על מנת להיות בין הרוכשים הראשונים: "החל משתי דקות לתשע היינו ליד המחשב וחיכינו לחופשות, ברגע שהוא נתן לי את האפשרות לקנות לחצתי, עברתי לעמוד התשלום, תוך שניות קיבלתי הודעה לפלאפון שהפייפאל שלי חויב וכמה דקות אחרי מייל מגרופון על ביצוע העסקה וחיוב האשראי".

גיטמן מספר כי התקלה אותה מאשימים ב"גרופון" נמשכת: "גם עכשיו, שלוש שעות אחרי זה מופיע כשובר שרכשתי ב'השוברים שלי'. אם בפרסום רשום שהעשרה הראשונים זוכים אז שיגבו כסף רק מהעשרה הראשונים. העובדה שהם חייבו אנשים נוספים מאשררת את ביצוע העסקה".

גם שעות אחרי, באזור האישי מופיעה הרכישה
גם שעות אחרי, באזור האישי מופיעה הרכישה

גיטמן הזכיר תקלה דומה שקרתה לחברת תעופה בה נמכרו כרטיסים במחירים מוזלים במיוחד, בשל תקלה טכנית והחברה עמדה במחויבות וקיבלה את הרכישה. "קרה שפרסמו מחיר זול ואנשים רכשו וחברת התעופה ספגה את ההפסד על הטעות שלהם. חברה בינלאומית בסדר גודל של גרופון ששווה כמה עשרות מיליארדי דולרים מצופה ממנה לתת שירות בהתאם".

הוא סיכם את חווית הרכישה מ"גרופון" כמתסכלת מאוד, וסיפר כי החופשה ברודוס אמורה הייתה להיות מתנה לארוסתו לפני החתונה הצפויה של השניים".

גיטמן התייחס גם ליוזמה שעלתה בקבוצת הפייסבוק שנפתחה, לפיה גולשים רבים להגיש תביעה ייצוגית נגד החברה."אני כמובן אצטרף לתביעה ייצוגית. יש פה הטעיית לקוח. כל עוד הם לקחו כסף שיספקו מוצר".

לטענות "גרופון" לפיהן בתקנון החברה עסקה אינה מושלמת אלא רק בחלוף 72 שעות, אומר גיטמן כי "בכל בית עסק, ברגע שכרטיס האשראי עבר והתשלום נלקח – העסקה בוצעה. הם לא יכולים לקחת תשלום ורק אחרי 72 שעות להחליט אם יש עסקה או לא. זה לא עובד ככה".

מאתר גרופון נמסר: "על פי תנאי העסקה שצוינו בברור בעת הרכישה תחת המילים 'לתשומת ליבכם'- "אישור רכישה וקבלת שובר אינם מהווים אישור רכישה סופי, אלא בחלוף 72 שעות מקבלתם, וככל שלא התקבלה הודעה אחרת מטעם גרופון". עשרת הרוכשים הראשונים קיבלו על כך הודעה אישית ושמותיהם פורסמו בעמוד הפייסבוק".

כמו כן, אמרו בחברה כי יפצו "לפנים משורת הדין" את הזוכים ב-100 ש"ח לרכישות באתר.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המרכז המסחרי ובנין המועצה בנווה דקלים היום. צילום: אוניברסיטת אל אקצא בעזה

עוד נשוב לשם? כך נראה היום נווה דקלים

בנין המועצה, הספריה היישובית והחנויות במרכז המסחרי הפכו לאוניבריסטת 'אל אקצא' העזתית. התושבים המגורשים: "מתי חוזרים?"