. צילום: אתר KosherOnly

 

זה מה שקורה למסעדה שהופכת לכשרה: הטבח הראשי, צוות המטבח והמלצרים, מתפטרים, בטענה שלא משתלם להם לעבוד ללא שבתות. כשזה קרה ב"", עד מהרה לילי בן שלום, בעלת המקום, גייסה את אחיה, צוות עובדים חדש והכל חזר למקומו, חדש, כשר ושלום על ישראל.

כשרה. צילום: אתר KosherOnly

 

"ראצ'ה", היא מסעדה מרווחת מאד, מעוצבת בסגנון גרוזיני-חם, עם שטיחים מקושטים, רהיטי עץ בסגנון קלאסי, קירות המכוסים בתמונות והשנדליירים הגדולים מביטים על הסועדים בנינוחות מלמעלה. השולחנות מרווחים ומוצבים במרחק המאפשר שיחה אינטימית מבלי שיצוטטו לך מהשולחן הסמוך, שזה יתרון לא קטן.

הגרסה הירושלמית של "ראצ'ה" הייתה בסגנון סלון בייתי (גרוזיני) שמאחוריו היה חדר האוכל המרווח. ב"ראצ'ה" התל אביבית האווירה גרנדיוזית יותר עם אמירה: הנה אני, הגרוזינית הירושלמית, עכשיו בעיר הגדולה וכשרה, עליתי כיתה.

. צילום: אתר KosherOnly

 

מנת החצילים (פטריגאני) עם עשבי תיבול ורימונים, כמו גלילות חצילים במילוי אגוזים, וירקות מאודים פיקנטיים (אג'פסנדלי). קוביות סלק (צ'רחלי) עם אגוזים ועלים ירוקים, היו מנות ראשונות מצויינות, פיקנטיות ו"פותחות תיאבון" קלאסיות. וגם רצועות העוף (קינדזמרי) ברוטב טוב של אגוזים, עם הלחם הגרזוני, שוטיס פורי, שקשה להפסיק לאכול אותו עם החמוצים המקומיים (מז'אווה).

ואז זה קרה, משהו שדומה לקצר אוטואימוני-רגשי, מרכז השובע ההגיוני שבמוח דורש לעבור למנות העיקריות, לעומת המרכז הרגשי-ילדותי-זללני מודיע בהכנעה, לא! לא זזים בלי מאפים גרוזינים, שכידוע הם שילוב נהדר של בצק מאד טעים שספוג מכל התוכן, חינקלי בשר, צ'יבוריאקי וחצ'פורי וחוזר חלילה. טוב, אז גם הגיעו מנות הבשרים העיקריות (מן הצאן): קבב כבש עם תפוחי אדמה אפויים נהדרים וקדירת טלה בבישול איטי עם אורז, שאכלנו עם חיוך גדול.

מן המפורסמות הוא שהגרוזינים לא אוכלים קינוחים (תהרגו אותי אם אני מבין למה) וגם לא שותים קפה בתום הארוחה, אבל לנו יש אופי והתעקשנו על "שחור קטן". היה אחלה.

פרטים נוספים באתר: www.KosherOnly.net

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.