ח"כ בני גנץ קיבל הערב את המנדט מנשיא המדינה ריבלין ויחל בניסיון להרכיב ממשלה.

גנץ נאם במעמד קבלת המנדט ואמר: "בכוונתי לעשות כל מאמץ בכדי להרכיב ממשלת פיוס לאומי שתאחה את הקרעים בין השבטים".

גנץ דיבר על הצורך באחדות: "במקום פלגנות אנו מציעים אחדות. במקום קיצוניות ממלכתיות. במקום שיסוי פיוס לאומי. כחול לבן היא הבית הפוליטי הנכון למשימה של הקמת הממשלה".

צילום: חיים צח/ לע"מ

 

לאחר הקו הלוחמני שהציגו בכחול לבן עד עכשיו ופסילת החרדים גנץ נשמע פחות החלטי ויותר מכיל גם כלפי החרדים וגם כלפי הציונות הדתית: "בבית הזה של נשיאי ישראל, יש מקום לכל מרכיבי החברה הישראלית. לחרדים שהם חלק מהמארג. לצעירים שזה עתה סיימו את השירות. לחברי מהציונות הדתית שנמצאים תמיד תחת האלונקה. לאחינו הדרוזים. לעמיתינו בני הקהילה הלהט"בית. בשעה הזו שאנו עומדים כאן עיניהם של מיליוני אזרחים נשואות אלינו להוציא את המדינה מהמשבר החמור".

גנץ סיכם ואמר: "קיבלתי החלטות קשות בעבר ואם צריך אקבל החלטות קשות גם בימים הקרובים, יהיה בה מקום לכולם רק לא למי שרואה בגזענות מורשתו". גנץ סיים את נאומו במשכן הנשיא במילים: "בעזרת השם נעשה ונצליח".

מהליכוד נמסר "מברכים על קריאתו החוזרת של הנשיא ריבלין להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה לפי המתווה שהציע. מתווה הנשיא הוא הדרך היחידה להקים ממשלת אחדות ולמנוע בחירות".

יו"ר כחול לבן הספיק לדבר עם גפני וליצמן וכן עם איילת שקד- כולם ענו לו שידבר עם נציגי גוש הימין זאב אלקין ויריב לוין, שמייצגים גם אותם.

בני גנץ, שוחח לפני זמן קצר גם עם יו״ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. בשיחה, הדגיש גנץ את רצונו להקים ממשלת אחדות ליברלית רחבה. השניים סיכמו להיפגש בהקדם. כמו כן סיכמו כי צוותי המו"מ יפגשו .

מישראל ביתנו נמסר כי "‏לישראל ביתנו אין ברית או מחוייבות לא לכחול לבן ולא לליכוד. המחוייבות היחידה שלנו היא לציבור הבוחרים שלנו. לכן נעשה הכל כדי למנוע סבב בחירות נוסף ולהקים ממשלת אחדות שתורכב מישראל ביתנו, הליכוד וכחול לבן. לאחר אישור התקציב וגיבוש קווי יסוד ניתן יהיה לצרף את יתר המפלגות".

גנץ קבע להיפגש בהקדם גם עם יו״ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה ועם יו"ר העבודה- גשר, ח"כ עמיר פרץ.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.