יו”ר ‘כחול לבן’ הגיב לירי הטילים מרצועת עזה הערב (ה’) לעבר ואמר כי זהו “אירוע חמור המצטרף לאירועים חמורים אחרים בדרום במהלך החודשים האחרונים”.

לדברי הרמטכ”ל לשעבר, “אנחנו מאמינים שנדרשת פעילות התקפית שתשחזר את ההרתעה שנשחקה. לצידה של דרישה לתקיפות אופרטיבית נישאר ממלכתיים, נגבה את צה”ל בפעילותו, נעקוב אחרי תוצרי ההערכות הביטחוניות ונמשיך לעקוב אחרי התפתחות האירועים”.

מוקדם יותר היום פורסם ב’חדשות’ כי בכירים בשב”כ הודיעו לגנץ לפני כחמישה שבועות כי איראן פרצה למכשיר הסלולרי שלו וכי תכולתו נמצאת כעת בידיים עוינות.

נתון לסחיטה? גנץ והסלולרי. צילום: גילי יערי, פלאש 90

 

יאיר צייץ בחבשון הטוויטר שלו כי “מי שלא פעל מול החמאס בכוח ובזמן בעוטף עזה, חוטף טילים גם בתל אביב”. הוא הבטיח: “בממשלה שלנו יהיה אפס סובלנות לירי על ישראל ונגיב בעוצמה על כל פגיעה בביטחון המדינה ותושביה”.

גם מספר 3 ברשימת ‘כחול לבן’, משה () הגיב לירי, אך נשמע דווקא תקיף יותר מהיו”ר. “ישראל צריכה ויכולה להשיב בכח ובעוצמה את ההרתעה שנשחקה ולגבות מחיר על הפרת ריבונות מכל סוג”, קבע הרמטכ”ל והשר לשעבר.

כמוהו, הרביעי ברשימה, הרמטכ”ל לשעבר גבי , טען כי “צריך להגיב בעוצמה ולא למצמץ. רק פעילות התקפית וחריפה תשחזר את ההרתעה שנשחקה”.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.