צ'אט לייב

צ'אט לייב – שיח ישראלי, בני גנץ ושי פירון

פורסם על ידי ‏פנימה‏ ב- יום חמישי, 25 בינואר 2018

 

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ והשר לשעבר הרב שי פירון השיבו היום לשאלות גולשים בצ'אט לייב ששודר בעמוד בפייסבוק של תנועת 'פנימה', אותה הקימו. במהלך השידור, הזכיר פירון לגנץ פוסט שכתב יואב אלייסי, הידוע בכינויו "הצל", בפייסבוק, בו טען כי רעייתו של הרמטכ"ל לשעבר, רויטל, היא אשת שמאל קיצוני שהשתתפה בהפגנות ארגון "נשות ווטש" (מחסום Watch).

גנץ השיב כי רעייתו לא השתתפה מעולם בהפגנה. "היא לא הלכה ולו להפגנה אחת, על כל נושא כלשהו, בחיים שלה, וכל שכן, היא לא תעשה בחיים משהו שיש בו, ולו בפסיק, לפגוע באיזשהו אופן בחיילי צה"ל, לא כדי להפריע לתפקוד שלהם, להביע מחאה על הראש שלהם. זו דוגמא קלאסית לפייק ניוז", אמר. לגבי אליאסי, אמר בהמשך: "מעניין אותי לשבת איתו לשיחה. אני לא מכיר את הצל באופן אישי. אני לא מדיר אף אחד מהנכונות לשיח איתי".

בני ורויטל גנץ ב-2013. צילום: יעקב וקנין פלאש 90
בני ורויטל גנץ ב-2013. צילום: יעקב וקנין, פלאש 90

 

מדובר בפוסט שהעלה אליאסי לעמוד הפייסבוק שלו לפני כארבעה חודשים, ובו כתב כי "רויטל אלוני גנץ אשתו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ היא חברה בארגון ה0מאל הקיצוני נשות מחסום ווטש הממומן על ידי הקרן לישראל החדשה".

נציין כי ייתכן וקיים בלבול בין רויטל אלוני גנץ לבין רעייתו של ראש אגף המבצעים בצה"ל, האלוף ניצן אלון, אשר ב-2011 עלו טענות כי היא פעילה במחסום ווטש. אז טענו בארגון כי היא אינה מוכרת להם.

מ"הצל" לא התקבלה תגובה עד למועד פרסום הידיעה.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא