"נקראתי לעדות בפרשה. אני משוכנע, ממה שאני מכיר בדרג המדיני, שלא הייתה שחיתות בפרשה הזאת", אמר יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ בינואר 2018 בנוגע לפרשייה סביב רכש הצוללות למערכת הביטחון. אחרי שהקלטת דבריו אלו פורסמה אמש (ב') בחדשות רשת 13, הרמטכ"ל לשעבר מסביר את הפער.

"הדברים בהקלטה נאמרו לפני שנחשפו במלואם פרטי כתבי האישום החמורים נגד נתניהו ובוודאי לפני שהתברר שקיבל 16 מיליון שקל בעסקה סיבובית על הצוללות ושיקר לציבור בנושאים ביטחוניים חמורים", אומר הבוקר (ג') גנץ.

בעקבות כך, הוא מבהיר: "אני אומר, לא בהקלטה אנונימית, אלא בגלוי ובקולי: לא אשב עם נתניהו בממשלה!". זאת לאחר שביום פרסום הכרעת היועמ"ש בתיקי נתניהו, אמר גנץ כי "ישיבה עם נתניהו אינה על הפרק".

ראשי 'כחול לבן' ונתניהו בזמנים "טובים יותר". צילום: קובי גדעון, פלאש 90

 

ב'כחול לבן' בחרו אתמול להעמיד את פרשת הצוללות במרכז הקמפיין שלהם. חמשת ראשיה הודיעו במסיבת עיתואים כי הם דורשים ועדת חקירה לבדיקת מעורבותו של ראש הממשלה נתניהו. "התגלו פרטים חדשים ומטרידים בפרשת הצוללות", אמר גנץ במסיבה שקיימו בתל אביב.

בליכוד הגיבו למסיבת העיתונאים ואמרו "גנץ ולפיד שנלחצו ממחדל הפריצה האיראנית לטלפון של גנץ, מפריחים טענות הזויות. ראש הממשלה נתניהו לא קיבל שקל מרכש הצוללות והחברה שבה החזיק בשעתו אחוז קטן של מניות לא מכרה דבר לטיסנקרופ. רשויות האכיפה בדקו את כל הנתונים, לרבות נושא המניות והצוללות המצריות, והיועמ"ש קבע נחרצות שראש הממשלה אינו חשוד בדבר. גנץ, שהיה רמטכ"ל בזמן רכש הצוללות, אמר רק לפני שנה: 'אין שחיתות של הדרג המדיני בפרשה הזאת'. מה נשתנה? איראן פרצה לטלפון של גנץ וכדי לטשטש את המחדל הוא ולפיד מפיצים ספין שקרי נגד ראש הממשלה", נמסר מטעם הליכוד.

מוקדם יותר אתמול, נאם ראש הממשלה באירוע של מפלגת הליכוד בירושלים וגינה בתוקף את ההתקפות הפרועות של 'כחול לבן' נגד גופי הביטחון.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא