ישיבת הממשלה התקיימה היום בצל עלייה בתחלואה בקורונה, ולאחר מעצרם של מספר מפגיני שמאל ליד ביתו של ראש הממשלה בשבת.

״המגיפה מרימה ראש בכל העולם, עברנו את רף עשרת מיליון המודבקים וחצי מיליון מתים. אינני יודע אם זה גל שני, אני יודע שזה גל עולה". כך פתח ראש הממשלה נתניהו את ישיבת הממשלה.

"מדינות רבות שהסירו את ההגבלות, עם שוך המחלה, נאלצות עכשיו להחזיר את המגבלות כדי לבלום את ההתפשטות. ראינו כבר במקומות אחרים שזה לא עניין של בריאות או כלכלה, כי פגיעה קשה בבריאות זו גם פגיעה קשה מאוד בכלכלה.

גם אנחנו נאלצים לנקוט פעולות – אני המשלתי את המדיניות שלנו כשפתחנו את הכלכלה בשוך המחלה. אמרתי שזה משול למדיניות האקורדיון – אתה פותח, ואם אתה רואה אם המחלה חוזרת ומתפשטת, אתה מהדק. זה לא זגזוג – זאת המדיניות של כל מדינה שפויה. ולכן לאור עליית ההתפשטות, אנו נביא היום לדיון בקבינט הקורונה הגבלות על התקהלות לצד צעדים להגברת האכיפה, וצעדים שאנחנו עושים לייעל את קטיעת שרשרת ההדבקה.

עוד הוסיף ראש הממשלה: "משרד האוצר התבקש לסייע מיידית לסקטורים שייפגעו, ולדאוג כמובן להעברה של הכספים שהקצנו, כספים גדולים, שחייבים להגיע לציבור, כולל את ציבור המובטלים. אם אנחנו נצליח בבריאות – נצליח בכלכלה. אם נכשל בבריאות – נכשל גם בכלכלה. בכוונתי שנצליח בשניהם. זה דורש פעולות נחושות, לא תמיד פשוטות אבל חיוניות בעת הזאת. אנחנו נפעל גם בבריאות, גם בכלכלה ובעזרת השם ננצח.״

שר הביטחון גנץ דיבר לאחר מכן והתייחס למעצרים שבוצעו במהלך השבת, בין היתר של תא"ל במיל' אמיר השכל: "חופש ההפגנה, בעיניי זו זכות קדושה. מאמין שכל מי שיושב סביב השולחן הזה מאמין שזו זכות קדושה וצריך להמשיך לקיים אותה. אני מגבה את הצורך של המשטרה לפעול לשמירת הסדר הציבורי, צר לי שחלק מהאנשים בחרו לתקוף את המשטרה כשזה לא נוח להם. צריכים לאפשר את חופש ההפגנה באשר הוא – לעיתים הם מפגינים איתי ולפעמים נגדי, זה מוזר, אבל אנחנו חייבים לאפשר להם להמשיך".

ראש הממשלה השיב לטענותיו של גנץ: ״חופש ההפגנה אינו עומד על הפרק – ברגעים הקשים ביותר בקורונה, בסגרים ההדוקים ביותר, אפשרנו אותו. הטענה שאנחנו נעים להגביל אותו היא אבסורדית, אין לה שום מקום. לצד זה, נדרשת כמובן גם שמירה על הכללים ועל החוק במדינת ישראל. זו לא פררוגטיבה של צד אחד להחליט שהוא בעד שלטון החוק ולהפר אותו ברגל גסה בזמנים אחרים. אני לא מתערב בהחלטות של המשטרה. אני חושב שצריך כאזרחים, מבחינת שמירה על החוק והסדר, לעשות את מה שהם אומרים. הגינוי למפירים – מפירי חוק ומפירי ההפגנות צריך להיות שוויוני בכל צידי המפה הפוליטית.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.