בקטעי הקלטות שפורסמו הערב (א') בחדשות 13, נשמע יו"ר 'כחול לבן', בני גנץ, מדבר בפני קומץ פעילים ולא פוסל ישיבה כשר בממשלת אחדות עם ראש הממשלה נתניהו, גם בסמוך להגשת כתב אישום נגדו. זאת בניגוד להתבטאויות קודמות שלו, אחת מהן רק לפני שבועיים.

"נגיד שהוא (נתניהו) ינצח את הבחירות, שבוע אחרי זה טראמפ שם תכנית ועם ישראל מסתכל על בני גנץ ואומר 'בוא נאתרג את הנתניהו הזה' כי אחרת סמוטריץ' יהרוג לנו את האופציה האחרונה לעשות משהו", נשמע היו"ר בהקלטה. "אז כשאני אגיע לרגע הזה, אני צריך לראות. ואז אני אגיד לנתניהו: 'סליחה, זה בלי סמוטריץ', זה בלי זה, זה בלי זה, זה 'כחול לבן'-'ליכוד', בוא נדבר. ממשלת אחדות בין 'כחול לבן' לבין 'ליכוד'. אתה, מהיום שמתחיל המשפט שלך, נכנס לנבצרות של חודשיים עד שהמשפט שלך נגמר', לא יודע בדיוק מה, נוציא איזשהו סידור".

גנץ הערב: "ב-9.4 נודה לביבי וניפרד ממנו"

במקביל לפרסום, כינסו הערב (א') מנהיגי 'כחול לבן' מסיבת עיתונאים בה המשיכו לתקוף את נתניהו. גם שם הצהיר גנץ: "משהו קרה לביבי הוא היה אחר, אבל 13 שנים עשו לו את זה, הוא איבד משהו ובמקום לטפח שבט אחים הוא עלול לקדם מלחמת אחים ומזה כדאי להיזהר. הגיע הזמן לשינוי. ב-9.4 אזרחי ישראל אני וחבריי נודה לביבי וניפרד ממנו. נחבר אחד את השני ונמשיך הלאה".

"ניפרד" או "נוציא סידור"? נתניהו וגנץ. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גנץ על חבריו להנהגה: "באף אחד מהשלושה אני לא בטוח"

בהקלטה נוספת שהובאה בחדשות 13, נשמע גנץ מדבר על מספר 4 ברשימתו, גבי אשכנזי, ואומר בעניין ראיון שהעניק קודמו בתפקיד הרמטכ"ל לחדשות 12: "אני חושב שהוא לא היה בסדר, הוא היה צריך להגיד 'בני יהיה ראש ממשלה מצוין. הוא בתוך הסיפור הזה. כבר שנה וחצי הוא נערך לסיפור הזה. אני הצטרפתי אליו לאחרונה, אני אחריו. הוא יותר מתאים ממני בשלב הזה להיות ראש ממשלה ואחר כך נראה'".

וזה לא נגמר כאן. על שאר חבריו להנהגת המפלגה הוא נשמע אומר: "באף אחד אני לא בטוח. באף אחד מהשלושה (לפיד, יעלון ואשכנזי) אני לא בטוח. אני לא בטוח באף אחד".:עוד באותו נושא