שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, הורה היום (ג') בסיום דיון עם מתאם הפעולות בשטחים, יועמ"ש מערכת הביטחון, יועמ"ש איו"ש, ונציגי צה"ל, המל"ל והשב"כ, לקדם את פרויקט הנגשת מערת המכפלה לנכים ובעלי מוגבלויות. הפרויקט כולל בניית ציר גישה ומעלון שיאפשר למתפללים להגיע לאתר.

 

גנץ בליקית. קרדיט: תקשורת שר הביטחון

 

שר הביטחון קבע את הדיון במועד האמור, על רקע סיום תקופת הגשת ההתנגדויות לפרויקט הקבוע למחר (15.7.20). השר הנחה לקדם את כלל ההליכים לביצוע הפרויקט ובהם, סיום ההליכים המשפטיים ודיון בהתנגדויות, סיכום המקורות התקציביים. מיד עם השלמתם הנחה השר לצאת למכרז לביצוע העבודות לאחר עדכונו.

גנץ אמר בדיון, כי הוא רואה בפרויקט כנושא הומינטרי בסיסי שהיה צריך להיות מטופל מזמן: "לא יתכן שאתר חשוב הן ליהודים והן למוסלמים כמו מערת המכפלה לא יהיה מונגש לנכים ובעלי מוגבלויות".

תנועת הריבונות מברכת את שר הביטחון, בני גנץ, על החלטתו הנחושה והמהירה להנגיש את מערת המכפלה לנכים. "צעד זה משלב בתוכו צורך הומניטארי בסיסי עם הפגנת ריבונות וחיזוק הקשר למורשת האבות והאמהות הקבורים במערה", אומרים בתנועה.

 

Photo by Kobi Gideon / FLASH90

 

ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר, מוסיפות ומביעות תקווה למהלכים נוספים ברוח זו מצדו של השר גנץ. "בכוחו של שר הביטחון לחזק את ריבונות עם ישראל בארצו ולבנות אמון וערבות הדדית בין חלקי העם השונים. מזה שנים מתנגדים הרש"פ והוואקף לצעד הכרחי זה של הנגשת המערה לנכים, יהודים וערבים כאחד, מתוך הבנה שהעושה הוא הריבון. הנחייתו של השר גנץ לפעול מיידית להנגשת המקום הקדוש מהווה אקט מעשי משמעותי של ריבונות ישראלית בליבו ההיסטורי הפועם של העם היהודי".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.