22 יום לבחירות: בכחול לבן מעמידים במרכז הקמפיין שלהם את פרשת הצוללות שנשלתה מהמעמקים ודורשים ועדת חקירה לבדיקת מעורבותו של ראש הממשלה נתניהו. "התגלו פרטים חדשים ומטרידים בפרשת הצוללות", אמר בני גנץ במסיבת עיתונאים שקיימו בתל אביב.

הרמטכ"ל לשעבר המשיך ואמר כי "הוסתר מכולנו שראש הממשלה מקבל כסף, 16 מיליון שקלים לכיסו של נתניהו מחברה שעוסקת בבניית הצוללות". לכן, הם מכריזים: "אנחנו נקים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את הפרשה ואת המעורבים בה".

בליכוד הגיבו למסיבת העיתונאים ואמרו "גנץ ולפיד שנלחצו ממחדל הפריצה האיראנית לטלפון של גנץ, מפריחים טענות הזויות. ראש הממשלה נתניהו לא קיבל שקל מרכש הצוללות והחברה שבה החזיק בשעתו אחוז קטן של מניות לא מכרה דבר לטיסנקרופ. רשויות האכיפה בדקו את כל הנתונים, לרבות נושא המניות והצוללות המצריות, והיועמ"ש קבע נחרצות שראש הממשלה אינו חשוד בדבר.

גנץ, שהיה רמטכ״ל בזמן רכש הצוללות, אמר רק לפני שנה: ״אין שחיתות של הדרג המדיני בפרשה הזאת״. מה נשתנה? איראן פרצה לטלפון של גנץ וכדי לטשטש את המחדל הוא ולפיד מפיצים ספין שקרי נגד ראש הממשלה", נמסר מטעם הליכוד.

מוקדם יותר היום, נאם ראש הממשלה באירוע של מפלגת הליכוד בירושלים וגינה בתוקף את ההתקפות הפרועות של 'כחול לבן' נגד גופי הביטחון.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20