בישיבת הסיעה של כחול לבן התייחסו ראשי הסיעה לדברי נתניהו בכנס החירום אתמול, בו אמר נתניהו כי ממשלת מיעוט היא "פיגוע לאומי היסטורי".

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר כי "בפגישות עם הליכוד דיברנו על כל מה שמעניין את אזרחי ישראל – תקציב, גירעון, עמידה בצרכים חברתיים וביטחוניים. אבל לאורך הפגישות הבנו שאנחנו מדברים לקיר. מדברים לבלוק. קמנו בבוקר וגילינו שאנחנו בסכנה. לא בגלל בחירות שלישיות, לא בגלל רקטות לבאר שבע. כל אזרחי ישראל קיבלו מופע מסוכן של צביעות, שקרים והסתה. ההשתלחות נגד הח"כים הערבים חייבת להיפסק, ועליך נתניהו חלה החובה לחזור בך ומיד".

ח"כ יאיר לפיד הוסיף על דברי גנץ: "מה שיוצא מפיו של ביבי נתניהו בימים האחרונים זו הסתה לאלימות וטקסטים של חסידי ברוך גולדשטיין. זה ייגמר רע. הוא יודע שזה ייגמר רע, הוא היה שם. יצאת מדעתך? אתה מגייס את חמינאי לקמפיין שלך? מה אמורים להבין אנשים שאמורים להבין אנשים שהקשיבו לך אתמול? שלא יספר אחר כך כמה הוא מזועזע".

צילום: אלעד מלכה

ח"כ משה בוגי יעלון אמר בישיבה: "כחול לבן בעד ממשלת אחדות. מה יותר נכון והגיוני מזה שמי שניצח בבחירות – יו"ר הסיעה הגדולה בני גנץ – ירכיב ממשלת אחדות ליברלית ממלכתית המבוססת על כחול לבן והליכוד? כבר מעל שנתיים שנתניהו דואג לנתניהו"

צילום: אלעד מלכה