21:18 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "גם נתניהו הבדיל בין מחבלים ולוחמי גרילה"

"גם נתניהו הבדיל בין מחבלים ולוחמי גרילה"

כתב "ידיעות אחרונות" רונן ברגמן החריף היום את סערת בהלול כשסירב לגנות את המחבלים וציטט את דבריו של ראש הממשלה מספרו "כיצד לנצח את הטרור"

זוהיר בהלול, שבעבר נחשב לסמל לדו-קיום, הפך בשבוע האחרון לסמל להתססה ערבית. "מי שגודע את חייהם של משפחה שלמה הוא מחבל", אמר בהלול בראיון לגלי צה"ל. "אני מסכים שהדוקר הוא רוצח, אבל הוא לא מחבל. הבעיה שלי היא שהמילה הזו הופכת לכוללנית מדי והופכת כל פלשתיני למחבל".

לאחר גינויים רבים מרחבי הקשת הפוליטית, כולל מתוך מפלגתו שלו, המחנה הציוני, המשיך בהלול לדבוק בעמדתו וציטט את ציפי לבני ואת אהוד ברק שאמרו כי לו היו פלשתינים בעצמם, היו מצטרפים אל ארגוני הטרור.

הבוקר זכה חבר הכנסת הערבי לתמיכה מפתיעה מעיתונאי "ידיעות אחרונות". בראיון לגלי צה"ל אמר ברגמן כי בהלול ממשיך את דרכו של ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הוא עצמו (נתניהו) בא להגדיר מהו טרור, מה בעיניו הוא טרור. הוא מנסה להבדיל מהם לוחמי גרילה ומהם טרוריסטים. הוא אומר לוחמי גרילה הם ההפך הגמור מטרוריסטים לעומת לוחמי גרילה שיוצאים לקרב מול כוחות צבאיים שעל פי רוב הם חזקים מהם בהרבה, בוחרים הטרוריסטים לתקוף אזרחים, מדגיש את המילה "אזרחים" חלשים וחסרי מגן כנשים, זקנים וטף".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הסורים הדמוקרטים על טנק ברחובות א-קראקה אחרי ששוחררה מדי דאעש, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

חשש בישראל: דאעש מתחזק בגולן הסורי

במערכת הביטחון עוקבים בדאגה אחר ההתפתחויות בגולן הסורי, כאשר דאעש, איראן וסוריה נערכות ללוחמה מול ישראל. ארגון המדינה האסלאמית סופג תבוסות בחזיתות אחרות - ומתייצב סמוך לגדר הגבול