"" תתמוך בחוק העמותות המרוכך, המכונה חוק . כך מפרסם הבוקר (א') "הארץ". את הצעת החוק הגיש ח"כ (הליכוד).

מטרת החוק היא לצמצם מעורבות פוליטית של גופים זרים בתוך המדינה. תוכן הצעת החוק מכיל הגבלה על כספים מחו"ל שגוף זר יכול לתרום לקמפיין בחירות פוליטי, ובהתאם לכך, להגביל את השפעת הגופים הזרים על המערכת.

ח"כ יאיר לפיד. תמיכה מפתיעה מהאופוזיציה. צילום: פלאש 90
ח"כ . תמיכה מפתיעה מהאופוזיציה. צילום: פלאש 90

דו"ח 2015 התייחס לנושא בחריפות. "פעילותם של הארגונים החוץ-מפלגתיים כללה פעילות בשטח באמצעות מתנדבים, פרסום חומרי הסברה, פרסומים בעיתונות, פרסומים נרחבים ברשתות החברתיות ועריכת עצרות המונים לקידום המטרה האמורה. מדובר היה בתעמולת בחירות שלילית, שנועדה לשכנע אנשים להימנע מלתמוך במועמד מסוים לראשות הממשלה או לשכנעם להחליף את הממשלה". נאמר בדו"ח. "ההוצאות בגין פעילות זו, שערכה מוערך במיליוני ש"ח, לא השתקפו בחשבונות הסיעות, וממילא לא השתקפו בהם מקורות המימון של הוצאות אלה".

תחילה הצעת החוק הגבילה את סכום התרומות ל-100,000 שקלים, אולם לאחר שהקואליציה התפשרה, הצעת החוק הנוכחית מגבילה את סכום התרומות ל-200,000 שקלים ל-3 חודשים.

ח"כ יואב קיש הביע את תמיכתו בחוק, ואמר: "גם באופוזיציה הבינו שלא ניתן יד לקניית שלטון בכסף. אני מברך על תמיכתו של ח"כ יאיר לפיד בחוק וקורא לסיעות נוספות באופוזיציה לתמוך בו. אעלה את החוק להצבעה בקריאה ראשונה בימים הקרובים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.