מתושבי הפגינו (מוצ"ש) מול ביתה של הנכנסת אסתר חיות בשכונת צהלה שבתל אביב, בדרישה להפסיק את המדיניות המפלה של בג"ץ נגד תושבי דרום תל אביב ולשנות את המדיניות בכל הנוגע לפסיקות בעניין המסתננים מאפריקה. המפגינים נשאו שלטים וקראו: "אסתר חיות תחזירי את השפיות" ו- "העם דורש בג"ץ ישראלי".

שפי פז, מראשי מטה המאבק של תושבי דרום תל אביב ופעילת "החזית לשחרור דרום ת"א, אמרה כי מאבק תושבי השכונות יימשך עד לשינוי המיוחל "נגמרו החגים ואנחנו חוזרים לעבודה. הגיע הזמן לשים סוף לדיקטטורה של הבג"ץ. בשעה שמפקירים אותנו, מעלים על נס את זכויות המסתננים", הבהירה. " זו היא מלחמה על זכויות אדם הכי בסיסיות של תושבי דרום תל אביב שמשום מה בג"ץ החליט להתעלם מהם לחלוטין. אנחנו נמצאים ברחוב בצהלה שממנו זורקים כל אדם שהוא אינו בצבע הנכון, אותנו שכחו".

"צדק לתושבי דרום ת"א". המפגינים הערב מול ביתה של השופטת חיות. צילום: החזית לשחרור דרום ת"א
" לתושבי דרום ת"א". המפגינים הערב מול ביתה של השופטת חיות. צילום: החזית לשחרור דרום ת"א

 

בין המשתתפים בהפגנה הערב, היו גם פעילי תנועת 'אם תרצו' שקראו לשנות את מדיניות בית המשפט המפלה את תושבי דרום תל אביב. ראש אגף מדיניות בתנועת 'אם תרצו', אלון שוורצר, אמר במהלך ההפגנה כי "זוהי ההפגנה השישית שאנחנו מקיימים נגד הדיקטטורה של בג"ץ". לדבריו, "באנו להזכיר לשופטת חיות הנשיאה הבאה של בית המשפט העליון, ולכל שופטי העליון, שאזרחי המדינה הם לא שקופים וגם להם יש זכויות אדם. אנו נמשיך להפגין כל עוד תושבי דרום תל אביב לא יזכו לצדק במאבקם מול האטימות המשפטית".

זהו השבוע השני שבו מתקיימת ההפגנה מול ביתה של השופטת חיות, כאשר בשבוע שעבר הגיעו כמאה מפגינים להפגנה ראשונה בצהלה. "כי העליונים תמיד גרים בשכונות היפות והשקטות האלה, שבהן אין סימן לעוני ולמצוקה, שבהן לא מתגודדים ברחובות שיכורים, שבהן לא מפנים אנשים מבתיהם. רחוק-רחוק וגבוה-גבוה מהעם", לשון המארגנים. קודם לכן נערכו ההפגנות מול ביתה של נשיאת העליון היוצאת מרים נאור בירושלים.

המפגינים הערב מול ביתה של השופטת חיות. צילום: החזית לשחרור דרום ת"א
המפגינים הערב מול ביתה של השופטת חיות. צילום: החזית לשחרור דרום ת"א

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.