לאחר ההפגנה אתמול עקב הטלת סגרים של הממשלה על שכונות חרדיות, גם הערב יצאו מפגינים בשכונות רוממה ובעלז בירושלים, כוחות גדולים של משטרה ויס"מ במקום ופועלים כנגד המפרים את הסדר, במטרה לשמור על הסדר הציבורי ולאפשר את זרימת התנועה.

עד כה נעצרו 20 מפירי סדר במהלך ההפגנה, כשאחד מהעצורים חשוד בכוונה לשגר זיקוקים מ'כוורת' שנמצאה ברשותו, לעבר כוחות הביטחון.

נשמעות מפי חלק מהמשתתפים קריאות חמורות לעבר כוחות הביטחון: "נאצים, רוצחים".

מקרה נוסף והזוי, בו נער מבקש מכוחות הביטחון: "מבקש להיעצר, פעם אחת, לא תפרגנו?"

חשוב להביא את דברי ארי קלמן, כתב 'בחדרי חרדים', שצייץ בחשבון הטוויטר שלו:
‏כתושב רוממה אני עומד כאן בהפגנה כבר חצי שעה ומחפש ׳מפגין׳ אחד שאני מזהה או מכיר ואני לא מוצא. מה שכן אני רואה כאן זה קומץ משועממים שמחפשים תעסוקה. מציע להם למצוא איזור אחר להפגין בו ולא להשחיר את השם של השכונה שלנו.

נזכיר כי הבוקר, נפגש ראש הממשלה נתניהו עם הנציגים החרדים בממשלה, בשיתוף השר לביטחון פנים, על מנת להגיע להבנות ו'להוריד את הרוחות'.

במהלך הישיבה חברי הכנסת החרדים התבטאו נגד התנהלות הסגר, המבוצע, לטענתם, ללא שום מדיניות ברורה להורדת התחלואה. במהלך הישיבה סוכם כי לפני הטלת הסגר, תיעשה היוועצות ועדכון עם נציגי הציבור של המגזר החרדי וכן במידת האפשר יפעלו לפתיחת חמ"לים ביישובים עצמם.

צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

ראש הממשלה נתניהו אמר בפגישה: "ביקשתי להיפגש כאן כדי לשמוע אתכם וכדי שנוכל לענות על המצוקה, אני יודע שהיא אמיתית והיא נוגעת ללבנו. אנחנו רוצים לעזור, אף אחד לא רוצה להתנכל, ההפך הוא הנכון, ואני פתוח לשמוע".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.