50,000 אזרחים אמריקאים ממגוון דתות ורקעים מערים מרכזיות ברחבי היבשת צפויים להשתתף השנה בחגיגות ה-69 של ישראל ברחבי ארה"ב בין ה-7 במאי ל-11 ביוני.

People celebrate Israel's 68th Independence Day in Downtown Jerusalem on May 11, 2016. Photo by Yonatan Sindel/Flash90 *** Local Caption *** éåí äòöîàåú éøåùìéí çâéâä çåââéí îãøçåá
חגיגות יום העצמאות. גם בארה"ב משתתפים בשמחה. צילום: פלאש 90

שהם ניקולט, מנכ"ל ה-IAC , ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית המרכז את חאירועי חגיגות העצמאות אמר:  "אנו נרגשים מאוד להביא יחד אנשים מכל קצוות הקהילה הפרו-ישראלית בארה"ב לחגוג את ישראל ומלאת 50 שנה לשחרור בפסטיבל החגיגות הגדול ביותר שתועד בתולדות התפוצות"' אמר והוסיף, "ישראלים-אמריקאים גאים בתפקידנו והשפעתנו ההולכת וגדלה כמגשרים בין ארה"ב לישראל ובין הקהילות היהודיות והפרו-ישראליות השונות".

החגיגות השנה יתקיימו בסימן 50 שנה לשחרור ירושלים ובהתאם לכך, כל אירוע יכלול מייצגים ייחודיים בהשראת המאורע. בלוס אנג'לס למשל, יוקם שכפול של מגדל דויד המשתרע על פני גובה של 7.3 מטרים, יבנה העתק של הכותל המערבי בגודל טבעי, והמשתתפים יוכלו להנות מרכיבה על גמלים ומשכפול של שוק מחנה יהודה. על הבמות המרכזיות, יתקיימו מגוון הופעות של אמנים ישראלים ביניהם, , דודו אהרון, אתניקס, רוני דלומי, ליבי רן, רינת גבאי ועוד.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.