גם אני קמתי בבוקר אחד וראיתי את כל הרשתות החברתיות מוצפות ב-# (האשטג) כזה ונחנקתי מהזילות. זה נהיה זול בגלל אותם שיתופים והקלות הזורמת בצינורות השונים. באחד הערוצים יכולתי לקבל כרטיס להופעה רק בגלל השיתוף בפייסבוק. שם נשברתי סופית.

גם אני הוטרדתי. הרבה פעמים, אבל בכל פעם שהסיטואציה נעשתה לא נוחה, קמתי מיד והלכתי. אבל – ויש אבל – גם אני הותקפתי מינית. הסיפורים שמציפים את הפייסבוק מכל עבר מגמד את המקרה שלי, האירוע האישי והכואב שלי.

הבטחתי לעצמי שזה לא יקרה, אבל קפאתי

הייתי צעירה. התמימות שלי נגזלה בשבריר שניה. הוא (יימח שמו) ראה אותי, ראה אותי שמחה, ראה אותי מחויכת ועקב אחרי. הוא – שלא שתה; הוא – שלא היה תחת השפעת סמים, חישב כל צעד שלי. הוא ארב לי במסיבה באחת הקומות החשוכות והצמיד אותי לפינה חשוכה עוד יותר, אחת כזו שלעולם תישאר עמוק בנפשי.

הוא – יימח שמו – הפך אותי להכי קטנה. זאת, שבראשה ידעה להילחם כי היא ספורטאית מצטיינת; זאת שאמרה שהיא תדע להשיב מלחמה ולא תקפא כשדבר כזה יקרה. אני קפאתי.

‫#גםאני | Facebook‬

View about ‎‎ on Facebook. Facebook gives people the power to share and makes the world more open and connected.

ואז, משום מקום, הגיע האור. שוטר סמוי שעקב אחריו וראה מה הוא זומם, השוטר שידע לזהות את מה שאני לא ראיתי, הציל אותי ושלף אותו ממני בשתי ידיו החזקות והציל אותי מאותה הפינה החשוכה.

האם הוא באמת הציל אותי? החלטתי להשיב מלחמה בכל זאת, החלטתי שאני הולכת עד הסוף, פה אני לא קופאת שוב! אז הגענו לבית המשפט.

הם צחקו לי בפנים. מתוך אולם בית המשפט. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
הם צחקו לי בפנים. מתוך אולם בית המשפט. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הייתי צריכה להסתכל לו בעיניים, לשחזר את הכול מחדש, לספר שוב. הוא(יימח שמו) ומשפחתו צחקו לי בפנים.

הרגשתי איך שוב הפינה החשוכה סוגרת עליי מכל עבר. התכנסתי בתוכי שוב. את השורות האלו אני כותבת בדמעות. אני נחנקת רק מהמחשבה, מהכתיבה, זה מרגיש לי כל כך מוחשי.

הקמפיין מחלל מחדש

למרות שהשוטר היה לצדי, למרות שהעזתי להשיב מלחמה, הוא (יימח שמו) קיבל רק עבודות שירות. כי הוא היה “חייל מצטיין”. ואני? כן אני, גם 10 שנים אחרי מנסה להדחיק, לשכוח ולהמשיך. דווקא הצלחתי קצת, אני כבר לא זוכרת בבירור את הפנים. את החיוך האכזר כנראה לא אשכח לעולם.

אלימות. אילוסטרציה
תקיפה. אילוסטרציה

אני רוצה לסיים עכשיו. אני לא רוצה להשתתף בגל הזה, הדרך בה הוא נעשה שגויה, במקום לתקן, מרגיש שהוא מחלל שוב. אני אשאר בהאשטג אחר בשלב הזה.

כן אתן לכן או לכם עצה קטנה,  תשתפו. כן, תשתפו את המשפחה. תשתפו את הגורמים שיכולים להרים אתכם. תשתפו את החברים הקרובים שלעיתים הם הפסיכולוגיים הכי טובים שלנו ותדעו: אפשר לטפל בפצעים, אבל אני לא מבטיחה כלום לגבי הצלקות.

20 News

20 News


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.