מאז עידן הסמארטפונים קצב ההתחדשות הטכנולוגית עלתה שלב. אם בתקופת המחשבים הניידים חשבנו שקצב הרענון בשיאו, הרי שעידן הסלולר האיץ את השוק בקצב מסחרר. אינה הראשונה לחטוף זעזוע שכזה, הקודמת לה היא היצרנית הפינית (נוקיה) אשר חוותה זעזוע אפילו קשה יותר.

אינטל. עובדים על פיתוח טכנולוגיות חדשות

הסיבה העיקרית למכה שחטפה אינטל היא כנראה העמידה במקום. הצורך ברענון מתבטא דווקא בחידוש טכנולוגי הבא לידי ביטוי במה שמעניין את הצרכן, ולא במה שהחברה טובה בו. אמנם אינטל התעסקה גם בתחום הסלולר הלוהט וראינו את המעבדים שלהם בין השאר בדגמי asus ו- lenovo אך היא לא הביאה מוצר שמביא בשורה טכנולוגית מרעישה.. הצורך בחידוש טכנולוגי משמעותי מצד חברות הענק נעשה קריטי.

בינתיים החברה מגייסת כמות עובדים לא קטנה בדרום הארץ ומקווה להתייעלות אשר תצמיח מחדש את שגשוג החברה.

באינטל אומרים כי המהלך הנוכחי נועד לזרז את המעבר של אינטל מחברה שמייצרת מחשבים לחברה שמניעה את הענן (cloud) ומיליארדי מכשירים חכמים ומחוברים. לדברי החברה, כבר כיום אינטל אחראית לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות שמציבות אותה בחזית, ובכוונתה להגביר את ההשקעות כדי לצמוח בתחומי מרכזי המידע (Data Centers) הענן, מכשירים מחוברים, זכרונות, קישוריות ומעבדים שניתנים לתכנות.

“אנו מתכננים להשקיע בתחומים צומחים אלה כדי שנוכל להביא ערך מוסף משמעותי ללקוחותינו, ולאפשר לאינטל צמיחה מחודשת בטווח הרחוק. המחשבים האישיים הם עדיין מרכיב מרכזי באסטרטגיה של אינטל והבסיס שעליו נוכל להרחיב את מנועי הצמיחה הללו. יחד עם זאת, ברור כי שוק המחשבים האישיים משתנה ולכן אנו מבצעים שינויים משמעותיים כעת, מעמדה של עוצמה, מסתכלים קדימה ובונים את אינטל לשנים הבאות”, אמרו גורמים בחברה.

20 News

20 News


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.