בפוסט שפירסם היום (שישי) בדף הפייסבוק שלו מגיב תא"ל (במיל') גל הירש לפרשת סיכול מינוי למפכ"ל המשטרה: "ללא בלמים ובושה מיהר השופט טירקל להתראיין", כתב הירש, וטען כי "טירקל חשף פרטים מהוועדה ולמעשה הודה שהושפע מהשמצות חסרות שחר שנמסרו לו אודותי".

תא"ל במילואים גל הירש. צילום: פלאש 90

 

הירש כתב את הדברים בתגובה לחשיפת נאומו של השופט בדימוס יעקב טירקל, מי שהיה ראש הוועדה למינויים בכירים בתקופה מועמדותו של הירש, בכנס 'המכון הישראלי לדמוקרטיה': "טירקל אמר שהועדה בראשותו הרחיבה את מוטת הכנפיים שלה ונעשו דברים שלא ניתנו להם בחוק, היה מי שפירש זאת כפגיעה בדמוקרטיה…", דברי הירש.

הוועדה למינוי בכירים בעת הדיון בעניינו של גל הירש. צילום: מארק ישראל סאלם פלאש 90

 

"ללא בלמים ובושה מיהר השופט טירקל להתראיין ל'ישראל היום'. לתדהמתי חשף פרטים מהוועדה ולמעשה הודה שהושפע מהשמצות חסרות שחר שנמסרו לו אודותי", הוסיף הירש וביקר בחריפות את שיקול הדעת של טירקל: "דבריו בראיון נשאו אופי רכילותי והיו לשון הרע- פשוטו כמשמעו".

לדבריו, טירקל השיב בצורה מתחכמת לשני מכתבי פניה ששלח לו בעניין: "פניתי אליו בשני מכתבים תקיפים, ביקשתי הסבר ליציאתו התמוהה כראש ועדה חסויה אל התקשורת. דרשתי ממנו גם לתקן את המעוות. הוא השיב לי בשני מכתבים מתחמקים, כתב לי שהתראיין על ״תחושות״ חברי הועדה", כתב.

השופט בדימוס יעקב טירקל. צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90.

 

לסיכום הוסיף כי הדברים מהווים "תזכורת לכולנו עד כמה ממלכתיות וריסון כוח הם עקרונות חיוניים בדמוקרטיה" וכי "הסיפור לא סגור".אלון מליק

אלון מליק