השר , התראיין הבוקר לשרון גל ב'גלי ישראל' ו'ערוץ 20' ותקף בחריפות את יו"ר 'כחול לבן' שאמר אמש כי "פעם הבאה שיהיה בעזה הוא יוודא שזה יהיה הסבב האחרון"

גלנט אמר: "אלו דברים ריקים מכיוון שבני גנץ כשהיה רמטכ"ל בזמן מבצע צוק איתן היה לו תקציב של 70 מילארד שקל בשנה, סמכויות כמעט ללא קץ, כמו שאין לאף אחד במדינה דמוקרטית חוץ מהרמטכ"ל. אך בסוף במשך 50 יום צה"ל התגרד בגדר ועשה את כל הטעויות האפשריות והרמטכ"ל בא יום אחרי יום לבכות מתחת לסינר של הקבינט".

גלנט המשיך את דבריו נגד גנץ בכך שאמר: "כל מ"פ וכל מג"ד שמקבלים סמכות צריכים לפעול בגזרתם, תפקיד של רמטכ"ל הוא להביא לנו ניצחון לא לבכות על מה אפשר ומה אי אפשר כשכל הסמכויות האדירות האלה נמצאות בידיו. יתרה מזאת, ההכנה של האירועים האלה הייתה לקויה לחלוטין. ידעו על 31 מנהרות שחוצות את הגבול, המסמך הזה הונח על ידי השב"כ על שולחנו של הרמטכ"ל. זה לא אני אומר, זה אומר מבקר המדינה בדוחות שהוא עשה לאחר המערכה. הרמטכ"ל ושר הביטחון דאז, גנץ ויעלון, הצטלמו בתוך המנהרות האלה, כאשר האירוע הזה הגיע התברר שאין הערכות, אין ציוד, אין כלים אין הכנה של כוחות ייעודים, והתוצאה בהתאם".

על תפקוד הצבא בצוק איתן אמר גלנט: "תפקידו של הרמטכ"ל הוא ליזום, להציע, להביא תוכניות ולהראות איך מנצחים. אם החלופות היחידות שהצבא מביא לפני הקבינט הם שתיים: אחת, לא לעשות פחות או יותר כלום או להסתפק בתנועות לאורך הגדר ואילו השנייה היא אופציית נהרות הדם, שכביכול כל מה שיעשה יביא לקטסטרופה, אז ברור לגמרי במה הקבינט בוחר".

גלנט לא חסך ביקורת מהתנהלותו של גנץ כרמטכ"ל: "אני חושב שהתפקיד הזה היה גדול עליו והתוצאה הייתה בהתאם. אני מדבר על דברים כהווייתם. הוא מעיד על עצמו שמערכת הבחירות הם החודשים הקשים בחייו. זה הרי לא אפילו פסיק ממה שנדרש מהתפקיד שאליו הוא חותר".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.