שר השיכון והבינוי אלוף במיל' הגיע היום (ג') לסיור בנגב על מנת לסקור לעומק את השטח. גלנט התייחס להשתלטות האוכלוסייה הבדואית על הקרקעות בניגוד לחוק וציין כי היעדר אכיפה יוצרת הפרת סדר בוטה בשטח. "השתלטות הבדואים על שטחים נרחבים בנגב יוצרת כאוס בדרום הארץ", אמר גלנט. "אני מודאג מכך וחובתנו לטפל בבעיה. מדינת ישראל צריכה להתוות את ההתיישבות בנגב מתוך נקודת מבט של מניעת השתלטות הבדואים על הנגב וחדירת פלסטינים מדרום הר חברון למרחב".

שר השיכון יואב גלנט. צילום: ללא קרדיט
שר השיכון יואב גלנט. צילום: ללא קרדיט

בתוך כך, השר גלנט סייר לאורך חומת הביטחון השוכנת סמוך לכביש 60. כזכור, החומה נבנתה לאחר שמסתננים פלשו לשטח ישראל דרך פרצות בגדר. "צריך לייצר רצף התיישבותי ממזרח למערב, החל מערד לאורך כביש 31 ועד לכביש 40. מרחב בקעת ודרום הר חברון חייב להיות בשליטה מלאה של מדינת ישראל, כדי להבטיח את ריבונותה. הבסיס לעניין הוא התיישבות. צריך לטפח את , לבנות את העיר כסיף ולחבר את כרמית ומיתר לעיר עתידית נוספת. בין לבין יש את יישובי פתחת . אנחנו צריכים להחזיק את המקום", אמר גלנט.

עוד הוסיף גלנט כי מדינת ישראל מוכנה לשלב בתוכה את האוכלוסייה הבדואית, אך צריך להתנות את הדבר בהתאם לחוק והסדר החברתי. "יש במדינת ישראל מקום לכולם, כולל לבדואים. לכולם זכויות שוות, אבל חייבים גם לעמוד בחובות, ואחת מהן היא לא להשתלט על קרקעות הנגב – קרקע שנכבשה בדם חיילינו במלחמת השחרור. כעת אנחנו בכאוס מוחלט ואני מודאג מכך. חובתינו ליצור חגורה שמבודדת את הר חברון מהנגב".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.