ח"כ גליק הודיע היום כי יעתור לבג"ץ נגד ההחלטה שלא לאשר לחברי כנסת לעלות להר הבית: "שום סיבה הגיונית לאסור על חברי הכנסת לעלות להר הבית".

יעתור לבג"ץ. ח"כ יהודה גליק. פלאש 90
יעתור לבג"ץ. ח"כ יהודה גליק. פלאש 90

בהמשך לעמדת השר לבטחון פנים שהוצגה ביום ב' במליאת הכנסת על ידי השר כי: "משטרת ישראל חושבת, על בסיס הערכות מקצועיות שלה, שאפשר לחדש את הביקורים" ולאחר שראש הממשלה הודיע בישיבת סיעת הליכוד האחרונה ביום ב' האחרון כי אין בכוונתו לאשר לחברי הכנסת לעלות להר הבית על אף המלצת משטרת ישראל כאמור, הודיע היום ח"כ גליק כי יעתור לבג"צ על מנת לאפשר לחברי הכנסת לעלות להר הבית.

ח"כ גליק: "לאחר שנה של שקט בהר הבית ולאור המלצת משטרת ישראל לא נותרה שום סיבה הגיונית לאסור על חברי הכנסת לעלות להר הבית. לא נותרה בידי ברירה אלא לעתור לבג"צ נגד ההחלטה".

ארדן: "זכותנו על הר הבית לא ניתנת לערעור"

לפני כשבועיים בלבד התקיים בכנסת כנס ממלכתי שיחזק ויעצים את הקשר היהודי להר הבית. הטקס הרשמי התקיים באודיטוריום הכנסת בהשתתפות יו"ר הכנסת, שרים וח"כים.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר בכנס: "לתפיסתי, זכותנו על הר הבית לא ניתנת לערעור. זהו המקום הקדוש ביותר לעם היהודי. הסטטוס קוו בהר הבית כיום מקפח את העם היהודי".

"בתפקידי הקודם כסגן שר הדתות, הכנתי תקנות המסדירות תפילת יהודים בהר הבית. הן מסדירות את המקום ואת האופן שבו יהודים יכולים להתפלל להר הבית. על ממשלת ישראל לאמץ את התקנות בהקדם האפשרי", אמר בכנס סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן.

"לא ייתכן שלכל בני הדתות בעולם מותר לעלות להר הבית ולהתפלל שם כאוות נפשם, ורק לנו היהודים, שזהו המקום המקודש לנו ביותר,אבור להתפלל שם. למרות שאני באופן אישי איני עולה להר הבית, כמצוות רבותיי, אני תומך בכל מי ששומע בקול רבותיו ועולה להר הבית. חייבים להסדיר את תפילת היהודים בהר הבית וככל שהדבר ייעשה מוקדם יותר, ייטב לכולנו", הוסיף סגן השר.

שר החקלאות אורי אריאל קרא לראש הממשלה לפתוח את שערי הר הבית ליהודים ולאפשר עליית חברי כנסת ושרים להר.

 ‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.