בראיון לגלי צה"ל סיפרה יו"ר 'מרצ' על פגישתה עם יו"ר הרשות הפלסטינית () ברמאללה אתמול (א'). "האווירה הייתה טובה, ידידותית", אמרה גלאון. "אבל הדברים שנאמרו היו נוקבים".

"הבאבא של זהבה גלאון וחברות מרצ". מתוך 'הפטריוטים' אמש (א')

  • גלאון לאבו מאזן: "מאמינה בהקמת מדינה פלסטינית"

היא סיפרה על אבו מאזן פסימי. "אני חושבת שהדברים של אבו מאזן משקפים שאני שותפה לו, גם כלפי האמריקאים וגם כלפי הישראלים. אני רואה שנתניהו מאמין בשני דברים: ניהול הסכסוך והישרדות אישית". גלאון המשיכה ואמרה כי היא "חושבת שאבו מאזן טרוד מהמהלך האמריקאי לאור מה שקורה בזירה האמריקאית הפנימית. מדובר באנשים חדשים, שצריכים ללמוד את הכל מבראשית. האם הם נרתעים מלומר לנתניהו את עמדתם. יש חוסר בהירות לגבי כוונות הממשל האמריקאי". לטענתה, יו"ר הרש"פ טרוד גם לאור "הלחץ כתוצאה ממה שקורה עם שיתוף הפעולה הביטחוני שנעצר עם הישראלים".

אולם להלך הרוח של אבו מאזן בנושא החשמל לעזה, נושא אותו העלתה יו"ר 'מרצ' בפגישתם, היא לא הייתה שותפה. לדבריה, "אנחנו לא צריכים להיות קבלן הביצוע של אבו מאזן בעניין הזה".

אבו מאזן וגלאון ברמאללה היום (א'). צילום: עיסאם אימאווי, פלאש 90
אבו מאזן וגלאון ברמאללה אתמול (א'). צילום: עיסאם אימאווי, פלאש 90

 

עם זאת, גלאון עדיין מאמינה שבכוחו של מייסד ארגון הטרור פת"ח להביא את השלום. "אני חושבת שאבו מאזן הוא להסדר מדיני עם ", אמרה. זאת בהמשך להצהרתה בפניו כי מפלגתה "מאמינה בקיומה של הנהגה פלסטינית מתונה ובצורך לסיים את הכיבוש ולהקים מדינה פלסטינית עצמאית בגבולות 1967". כשעומתה עם הודעת התמיכה ששלח יו"ר הרש"פ לשליט קוריאה הצפונית , השיבה גלאון בסלחנות כי "אף אחד הוא לא טלית שכולה תכלת".

כזכור, רק לפני חודש, כתבה בהקשר שיטות העינויים של מנגנוני המודיעין הפלסטיניים בחשבון הטוויטר שלה כי "הרשות הפלסטינית הפכה תחת אבו מאזן ליישות מצחינה". אולם גם מנושא זה בחרה יו"ר 'מרצ' להתעלם בפגישתם.

"הרשות הפלסטינית הפכה תחת אבו מאזן ליישות מצחינה". הנושא שלא עלה. צילום מסך מתוך חשבון הטוויטר של גלאון
"הרשות הפלסטינית הפכה תחת אבו מאזן ליישות מצחינה". הנושא שלא עלה. צילום מסך מתוך חשבון הטוויטר של גלאון

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.