בציוץ בחשבון הטוויטר שלה, הביעה יו"ר מפלגת '' את חזונה לחלוקת וטענה כי העברת השגרירות האמריקאית לירושלים היא "" שמהווה "".

גלאון ניצלה את ציוצו של יו"ר 'המחנה הציוני' , שהביע שמחה על הכרזת ארה"ב שלשום (ו'), ומתחה ביקורת על ניסיונותיו "לטשטש עמדות ולהתחזות לימין".

מאוכזבת. יו"ר מרצ זהבה גלאון. צילום: פלאש 90

 

נתניהו על העברת השגרירות לי-ם: "רגע גדול לישראל"

מחלקת המדינה האמריקנית הוציאה אתמול הודעה רשמית בה הכריזה על העברת השגרירות האמריקאית בישראל מתל אביב לירושלים כבר בחודש מאי הקרוב, לרגל חגיגות יום העצמאות ה-70 של מדינת . תחילה תועבר השגרירות האמריקנית לשכונת ארנונה בירושלים, ועד סוף 2019 תעבור למיקום קבע. בהודעה נמסר כי ממשל טראמפ כבר פועל לאיתור המיקום המתאים למשכן הקבע של השגרירות.

שגרירות ארה"ב בתל-אביב. בקרוב בירושלים? צילום: מחלקת המדינה

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה לאמריקנים, ובהודעה של שגרירות ישראל בוושינגטון אמר: "זהו רגע גדול לאזרחי ישראל וזהו רגע היסטורי למדינת ישראל. אנחנו נחגוג אותו יחד, כל אזרחי ישראל. יש לזה השלכות ומשמעויות היסטוריות ארוכות טווח. אני מבקש להודות בשם הממשלה כולה ובשם העם כולו לנשיא טראמפ, גם על המנהיגות וגם על הידידות. , אתה ידיד גדול של מדינת ישראל, וכולנו מודים לך".

על פי דיווח 'חדשות 10', המועד המדויק למעבר הוא ה-14 במאי, היוצא השנה יום לאחר יום ירושלים, אז תועתק השגרירות למתקן הקונסולרי בשכונת ארנונה, המשמש כיום את המחלקה שעוסקת בהוצאת ויזות ודרכונים. השגריר דיוויד פרידמן יעבור יחד עם צוות מצומצם אל המתקן שמאותו הרגע יהפוך בפועל לשגרירות ארה"ב בישראל. מדובר יהיה במעבר זמני, כאשר בממשל האמריקני עדיין פועלים לאיתור מיקום קבוע לשגרירות.

"החלטה שתהפוך את יום העצמאות ה-70 לישראל לחגיגה גדולה עוד יותר". רה"מ נתניהו

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.