לא גזענים, אלא פשוט מעדיפים את “אזור הנוחות”. כך הגדירה את מפלגת במהלך ראיון לערוץ הכנסת.

יו”ר מרצ התייחסה למצב המדרדר בקרב מפלגתה ואמרה כי היא סובלת מתדמית אליטיסטית, מתנשאת ומרוחקת. “לא יכול להיות שברשימה שלנו לא יהיו , עולים חדשות ואנשי ביטחון. אנחנו מועדון חברים סגור”, אמרה גלאון.

בתשובה לשאלה אם מרצ היא מפלגה גזענית שלא מעוניינת במזרחים מהפריפריה, ענתה גלאון כי “אני ממש לא חושבת שהמפלגה שלי היא גזענית, המפלגה מעדיפה להישאר באזור הנוחות שלה. כולם מכירים את כולם, עדיפים להם להיבחר באופן הזה. אנחנו צריכים להיפתח לחברה הישראלית”.


במקביל, יו”ר מרצ הגיבה לכישלון היוזמה להעביר את המצב לפריימריז פתוחים, בניגוד למצב הנוכחי בו 1,000 חברי ועידה קובעים את סדר היום. “אני הצעתי לקצר את הכהונה של כיו”ר מרצ ולפתות פריימריז, ההצעה הזו לא התקבלה. יש לי אחריות מרצ ואני מפנימה את הביקורת נגדי. מרצ מציגה עסקת חבילה. מאבק לסיום הכיבוש זה מאבק לצדק וחברתי והגנה על הדמוקרטיה, אני רק מפנימה את הביקורת נגדי”.

לדבריה, מרצ יכולה להגיע ל-10 מנדטים. “יש לי אחריות כיו”ר המפלגה לא להתנדנד על אחוז החסימה. אם מרצ תהיה 10 מנדטים – זה מה שיכתיב אם תהיה כאן בפעם הבאה ממשלת מרכז או ממשלת מרכז . אם מרצ לא תעבור את אחוז החסימה, הימין יהיה בשלטון, כי זה אוטומטית 4 מנדטים שעוברים לצד . מי שרוצה להחליף את השלטון – צריך מרצ גדולה וחזקה”.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.