לאחר שאמש הודיעה המועצה האזורית שומרון על הגשת תביעת דיבה בסך 150,000 ש"ח כנגד זהבה גלאון, לאחר שזו כינתה הענקת צל"ש אזרחי על ידי ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לאב שהגן על בתו מפני מחבל: "לגיטימציה לטרור", מגיבה גלאון לדברים ואומרת: "מעולם לא פחדתי להביע את דעתי ולהלחם על עקרונותי ותביעות השתקה מהסוג הזה לא מפחידות אותי. מה לעשות, אני עדיין חושבת בניגוד ליוסי דגן, שהרג של בן אדם הוא לא תוצאה מבורכת הראויה לפרס אלא דבר מזעזע ומחריד".

דגן הגיב על כך ואמר: "חוסר ההתנצלות, המשך ההתייחסות לאב שהגן על בתו מפני רצח עי מחבל כטרוריסט מוכיח עד כמה התביעה חיונית" עוד מוסיף דגן ואומר: "זהבה גלאון לא חושבת שניטרול מחבל הוא דבר מבורך, נזכיר לחברת הכנסת לשעבר כי מדובר במחבל שפל שניסה לרצוח ילדה קטנה ושני גברים בגלל היותם יהודים, חבל מאוד שגברת גלאון לא חוזרת בה מדבריה ובמקום להתנצל היא מתבצרת בעמדה הלא מוסרית שלה, השמאל הישראלי איבד כיוון".

דגן. צילום:שריה דיאמנט

כזכור, לפני כשנה נאלצו שני תושבי השומרון לבצע ירי על מחבל שניסה לדקור אותם בציר 60 סמוך לחווארה, לאור תושייתם החליט ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן להעניק לאזרחים "צל"ש אזרחי" על אומץ ליבם ועל כך שהצליחו למנוע פיגוע דמים קשה ביותר. זהבה גלאון צייצה בחשבון הטוויטר שלה המונה כ-100 אלף עוקבים כי "במועצה אזורית שומרון החליטו להעניק צל"ש אזרחי לשני המתנחלים שחיסלו את עבד אל-פתח, דקה אחרי שתחקיר בצלם מגלה שהם ירו בו כשהוא לא היווה איום ושחיילי צה"ל נשלחו למחוק את התיעוד מהמצלמות באזור. מחפשת בנרות את תגובת המערכת הפוליטית ללגיטימציה הזו לטרור. בטח לא התאוששו עדיין מהבחירות".

אלא שחיזוק לתושבי השומרון הגיע גם מנורית ליטמן, המשנה לפרקליטת המדינה שכתבה ביום במאי האחרון כי: "מוטב היה כי עורכי התחקיר מטעם 'בצלם' היו נוקטים משנה זהירות
בטרם הקביעה כי 'מתנחלים הוציאו להורג והצבא טייח את מעשיהם'. מוטב היה להמתין לתוצאות החקירה בטרם הגעה למסקנה האמורה. יתרה מכך, לא הועברה על ידי 'בצלם' למשטרה כל ראיה שיש בה כדי לתמוך בנטען על ידם"'.

צל"ש המריבה. צילום: רועי חדי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.