יו"ר מרצ, ח"כ , התייחסה הערב (ג') בכנס לציון "50 שנות הפרות זכויות אדם בשטחים" של מרצ ובצלם: "נתניהו מקבל ציון אפס בדיפלומטיה. האולטימטום לשר החוץ הגרמני שלא להיפגש עם בצלם ועם חשף מנהיג שמוכן להפקיר את היחסים הדיפלומטים של ישראל על מזבח האינטרסים הפוליטיים הצרים".

זהבה גלאון. צילום: פלאש 90
זהבה גלאון. צילום: פלאש 90

גלאון תקפה את ראש הממשלה ואמר כי "האולטימטום של נתניהו לשר החוץ הגרמני חשף מנהיג מופקר שהיה מוכן להקריב את יחסי החוץ של ישראל לטובת אינטרסים פוליטיים פופוליסטים, תוך סיכון הקשרים הדיפלומטיים עם אחת הידידות הכי גדולות של ישראל. ראינו את זה כבר עם פירור היחסים מול אובמה, אז עכשיו נתניהו עובר להקריב את היחסים גם עם גרמניה? הוא באמת מתפלא אח"כ מתוצאות ההצבעות באו"ם?".

גלאון הוסיפה: "כשכל ביקורת לגיטימית היא ביטוי לבוגדנות ולחתרנות, נתניהו חוזר שוב לעונת הציד והמטרות הן, כמו תמיד, ראשי הארגונים בחברה האזרחית. אבל כנראה שהפעם במלחמה על ליבו של הימין הקיצוני, רה"מ מתח את החבל קצת יותר מדי, ושר החוץ הגרמני לא נבהל. בשביל לרצות את הבנטים והסמוטריצ'ים בממשלה שלו, בהבל פה נתניהו פגע אנושות ביחסי החוץ הקרובים בין ישראל ובין גרמניה".

רה"מ נתניהו במפגש עם משתתפי חידון התנ"ך: "מוביל את יחסי החוץ של ישראל מתוך מדיניות לאומית גאה". צילום: לע"מ

מנגד, הערב התייחס ראש הממשלה נתניהו למשבר עם גרמניה, במפגש עם משתתפי חידון התנ"ך, ואמר: "אני מוביל את יחסי החוץ של ישראל לפריחה חסרת תקדים. אבל אני עושה זאת מתוך מדיניות לאומית גאה ותקיפה, ולא מתוך הרכנת ראש והתרפסות. היחסים שלנו עם גרמניה איתנים והם חשובים והם גם יימשכו כך. המדיניות שלי היא ברורה: לא להיפגש עם דיפלומטים, שמבקרים בישראל ונפגשים עם ארגונים שמכפישים את חיילי צה"ל ומבקשים להעמיד לדין את החיילים שלנו כפושעי מלחמה. אותם דיפלומטים לא יעלו על דעתם לעשות את זה בארה"ב או בבריטניה, או בשום מקום אחר. החיילים שלנו הם הבסיס לקיומנו. הם שומרים עלינו, ואנחנו נשמור עליהם".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.