גימלאי פרצו למשרד ראש הממשלה בירושלים "כמחאה על אי כיבוד ואי קבלת התוספת שנקבעה על ידי בית המשפט". כך נמסר ממארגני המחאה שהתעוררה בעקבות ההחלטה להחריג את , מג"ב, שב"ס ושב"כ מההשוואה לשכר המשרתים בקבע. מהלך אשר כרוך בתקצוב של כ-15 מיליארד שקלים רטרואקטיבית ועוד כ-850 מיליון ש"ח לשנה.

ראש הממשלה נתניהו שמע בישיבת הממשלה מהשר לביטחון פנים גלעד ארדן שלא התקיים משא ומתן בין הגמלאים לאוצר. לאור זאת הנחה רה"מ נתניהו את השר ארדן ושר האוצר משה כחלון לנהל משא ומתן עם הגמלאים ולהביא את תוצאותיו לממשלה בתוך 45 יום.

המפגינים חוסמים את הכביש. צילום: דוברות

מוקדם יותר את רכבי שיירת ראש הממשלה בצומת סחרוב, בדרך להפגנה. ככל הנראה רה"מ לא נכח במקום באותו הזמן והרכבים שימשו להסעת אישים אחרים.

קב"ט משרד ראש הממשלה, אביעד פייגין, הגיש בתגובה תלונה רשמית למשטרת ישראל על הפרת סדר ופריצה לשטחי משרד רה"מ, בה הוא דורש מהמשטרה "לחקור באופן מיידי את הנושא ולנקוט בכל האמצעים כדי להביא לדין את הפורצים למתקן ואת העוברים על החוק במסגרת ההפגנה". מהמשרד נמסר כי "האירוע יתוחקר ויופקו הלקחים הנדרשים".

מחאת גימלאי המשטרה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

גורם ביטחון: "המשטרה לא הגיעה בזמן"

לדברי גורם ביטחון במקום, מדובר באירוע חמור. "שני השוטרים הבודדים שהיו במקום האירוע לא מנעו את פריצת המפגינים לשטח המשרד", אמר. "המשטרה נקראה למקום לתגבור, אך היא לא הגיעה בזמן סביר אלא התמהמה והגיעה לאחר כ-40 דקות – וגם אז לא טיפלה בהפרת הסדר כפי הנדרש".

בעקבות ההפגנה: ישיבת הממשלה נדחיתה

שרי הממשלה הונחו לעקוף את המפגינים ולהיכנס לישיבת הממשלה דרך משרד הפנים. על פי דיווח של חברת 'החדשות', מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך ביקש להשתתף בישיבת הממשלה כדי לשוחח עם השרים, אך סורב.

"ממשלת ישראל הכריזה מלחמה על גימלאי המשטרה השוטרים שב"כ מוסד וסוהרים", אמרו המפגינים. "12 שנה רומסים את כבודנו וגוזלים את כספנו, 65 ימים באוהל המחאה מול ביתו של שר האוצר שממשיך לשקר אותנו. די, הגיעו מים עד נפש, מובילי המאבק וכל הגימלאים זוהי הכרזת מלחמה על כוחות הביטחון אנחנו לא סוג ב'", מסרו, והבטיחו: "ניאבק בהחלטה להחריג אותנו עד טיפת דמנו האחרונה!".

גימלאי שב"ס חוסמים את צומת הג'ויינט, משרד רה"מ. צילום: לירן לוי, ערוץ 20
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא